Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černá obrazovka

Ahoj, prosím o radu.

Ihned po zapnuti notasu zustaane jen cerna obrazovka. Sviti kontrolka zapnuti, vetrak se toci, ale system nenaskoci. Takhle se to deje treba x krat po sobe, ale teba na sedmí pokus se to povede, system klasicky nabehne a vse funguje, jak ma. Zkousel jsem obnovit windows (10) do tovarniho nastaveni. Problem je ale v tom, ze pri obnove dojde k restartu a tam narazi kosa na kamen - opet cerna obrazovka. Kdyz se system podari po x pokusech opet nahodit, pokracuje v obnove systemu s hlaskou, ze obnova se nezdarila.

Nevite prosim, jak z tohoto kruhu ven?
Diky za rady :)

Pavel

Tohle vypadá na hw závadu. Pokud se nepodaří najít příčinu (a to se asi nepodaří, pokud to nebude nějak nápadně nafouklý kondenzátor nebo upadlý drát, tak by to odhalil jedině servis).
Dost mi to připomíná závadu jednoho přenosného počítače, který také nabíhal na poněkolikáté. Poté, co mi něco podobného dělal stolní PC před vyhořením zdroje (všechny kondenzátory na výstupní straně byly KO, zdroj asi kvůli tomu vyhořel), napadlo kolegu, že to bude něco podobného, a bylo. Kondíky jsme vyměnili, což stálo pár korun a portable chodí jak nový i když mu je skoro 20 let (jsou v něm windows 2000, tak kdy se naposledy tento systém prodával k novým počítačům).