Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MSI GTX 1660Ti Ventus XS - Opravdu tak hlučná?

Hoj borci,

uvažuji o koupi nové GK, přemýšlím jestli koupit MSI GTX 1660Ti Ventus nebo MSI GTX 1660Ti Armor, cenový rozdíl na CZC skoro 900 Kč. Všude se píše, že Ventus má hlučné ventilátory. Myslím, že mám celkem poměrně slušnou PC skříň (Fractal Design Define R5), je celkem dobře odhlučněná, myslíte, že bude ten Ventus slyšet? Nebo mám jít na jistotu a vzít Armor? Má někdo zkušenost s Ventus a nějakou kvalitnější PC skříní?

Díky.

Ano, Ventus je hlucna a Armor jen o malo min, cele MSI jde do kopru. Jedine Gaming X jeste za neco stoji, zkusil bych radeji Gainward Ghost, ale osobne zkusenost nemam. Nebo potom Gigabyte Windforce by mela byt lepsi, co se tyka hlucnosti, pripadne Aorus, ale ta je zbytecne draha.

To jsi mě moc nepotěšil, myslel jsem, že se do těch 8k vlezu. Aorus je opravdu drahá, oproti Ventus 2k rozdíl. Zkusím mrknout na MSI Gaming X, Gigabyte Windforce i na ten Gainward Ghost. Kdyby měl někdo zkušenost s vyjmenovanými GK budu rád, když napíše svůj názor. Díky.

Mám Armor a nezdá se mi že by to byla taková katastrofa (asi jsem už zvyklý). Spíš je mi divné, že hraju, ventilátory beží na nějakých otáčkách a občas se na vteřinu protočí podle zvuku blízko k max. otáčkám. Předchozí MSI karty se takto nechovaly.

Moc díky.

Díval jsem se na recenze na webu Techpowerup, zjistil jsem, že moje stávající Asus GTX 970 Strix má hlučnost v zátěži 29 dB. V mé PC skříni ji neslyším. Pak jsem se podíval na GK MSI a Ventus má 35 dB, Gaming X 32 dB a Armor 30 dB, takže podle tohoto jejich testování je Armor nejtižší. Škoda, že se mi nepodařilo najít recenzi na Gainward Ghost.

Asus GTX 970 Strix:
http://www.sdilej.eu/pics/253d35e864d556b9c8d839a9e11ae78b.png

MSI GTX 1660 Ti Ventus
http://www.sdilej.eu/pics/550e982757754fb4fe9ebc56913557ac.png

MSI GTX 1660 Ti Gaming X
http://www.sdilej.eu/pics/2ddb219636950f3be6c2ad3453281544.png

MSI GTX 1660 Ti Armor
http://www.sdilej.eu/pics/17615a36f85b678715033cf181034ddd.png

Tak nakonec jsem koupil MSI GTX 1660 Ti Armor, otestoval jsem ji FurMarkem, test trval 15 minut, v idle 38°C, v maximální zátěži 64°C. Ventilátory jdou slyšet když se roztočí ale je to jen takové zaševelení, musí být klid v místnosti aby to šlo slyšet. Uvidím jak se bude chovat ve hrách.