Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhý monitor najednou zčernal

Zdravím.

Používám 2 monitory. Ten co zčernal je model LG W2253TQ-PF. Do minulého týdne vše roky normálně bez problému fungovalo. Teď při používání zčernal. Nevím jestli to bylo až po tom nebo před ale instaloval se nějaký windows update. Recovery bohužel udělat nemůžu protože jsem si to ukládání na SSD kde mám windows vypnul z důvodu nedostatku místa.

- windows 10 monitor normálně rozezná, stejně tak program NVIDIA
- nainstaloval jsem nejnovější drivery na grafiku gtx1050ti, nic
- monitor je připojen přes DVI-D, vypojeno a znovu zapojeno, stejně tak napájení - bez výsledku
- screenshot na tom monitoru funguje
- když jsem spustil správce úloh tak se monitor na vteřinu zapnul
- při zapínání pc ten monitor zobrazí načítání windowsu, pak ale zčerná
- v nastavení sem posledních 30 dní nic neměnil, rozlišení 1920x1080 na obou i frekvence 60Hz zůstavají stejné
- ano monitor je zapnutý, kontrolka svítí

Nevím si rady.

1) Neodešla nebo neodchází sufitky displeje? Tento je typu TN a to je ještě stará technologie. Pokud ano, tak se to dá poznat, (pokud tam pošleš nějaký obraz, ten se zobrazuje, ale není vidět), jestliže se podíváš v málo osvětlené místnosti (zatáhnout okno) a podívat se pozorně - měl by obraz být špatně, ale vidět. Pak to jsou vadné sufitky. Nebo, a to je již horší, je vadný měnič, co napájí sufitky.
2) Elementární chybou může být vadný eleyt někde ve zdroji který napájí elektroniku zobrazování a napájení měniče sufitek.
3) Nedotažený konektor kabelu u PC nebo ne monitoru.
4) něco jiného...

No, a to je asi tak vše, co mohu poradit. Přeji tu nejjednodušší závadu.
BobKík