Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade pc

Zdravim moje pc: zakl.deska: MSI ZH77A-G43
graficka karta: Sapphire ATI HD7850
operacní pamet: 2x Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9
procesor: Intel Core i5-3470
zdroj: Seasonic SS-400ET F3 400W Bronze 80Plus
Chtel bych hrat nejnovejsi hry v dobre kvalite pujde to nejak vylepsit cca do 10 000 popripade co by jste mi doporucili vymenit a za co.
Diky za nazory

Lepší procesor do této desky seženeš už jedině na aukru.

Kdybys chtěl kupovat desku+cpu+ram (budeš potřebovat ddr4) bude zhruba 15k. Utratit 15k aby ti to pak brzdila grafika je kravina.

Takže kup co nejlepší grafiku a asi bych vyměnil i zdroj. Pokud to pak na nějaké hry stačit nebude tak jedině snížit rozlišení nebo viz výše.

Možná ještě použité ramky bych sehnal...ale až potom co bych viděl, že pomohla grafika a vše jede dle přání.

BTW vidím, že na aukru to je za příšernou cenu, asi taky zkusím střelit 7let starej cpu za 35procent ceny :D

Ventus neber, ten chladic je tragickej a vhodnej jen do malo vykonnych grafik, ktere moc netopi. Dokonce je ten chladic jeste tragictejsi nez chladic Pulse z karty, kterou doporucuje touchwood.

Sel bych urcite do teto:

https://www.czc.cz/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-8gb-gddr6/271006/produkt

Nebo potom levneji opravdu ta RX 5700 XT v tomto provedeni:

https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-5700-xt-8g-8gb-gddr6/271037/produkt

A slysel jsem, ze rozumnej kompromis mezi cenou a hlucnosti ma Gigabyte:

https://www.czc.cz/gigabyte-radeon-rx-5700-xt-gaming-oc-8g-8gb-gddr6/269486/produkt

Nedokazu rict se zdrojem, treba ok, ale nevim. Bych asi volil Corsiar Rx-650, ale je o 500 drazsi. Ono teda podle me by stacil i 550W zdroj, ale obcas chteji lidi rezervu pro jistotu. Nebo treba EVGA G3 650W, ale taky drazsi a bude az zacatkem prosince na CZC.

Skrin podle vzhledu, co se ti libi a podle airflow.

Je dobry, kdyz je vepredu misto pro aspon 12cm vetrak na nafuk a neni to prilis kryte, protoze pak nafuk huci. Vzadu ma byt take aspon 12cm vetrak. Mela by mit protiprachovy filtry dole u vetraku zdroje a vepredu. Pokud ma otvory na odvetravani i nahore, tak jsou protiprachovy filtry i tam nutnosti! Take bych nesel do skrine, ktera by vepredu nemela aspon 2xUSB3. Dal by skrin mela mit aspon 2x3,5" pozici na HDD a 2x2,5" pozici na SSD.