Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkčný vstup pre mikrofón

Ahojte, mám problém s tým že predný aj zadný analogový panel nejakým zázrakom nechce podporiť vstup pre mikrofón.
Zostava:
-Operačný systém: Windows 10 Pro 64-bit
-Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (MSI)
-Procesor: AMD Ryzen 7 1800X
-Matičná doska: B450 TOMAHAWK (MS-7C02) (AM4)
Ovladače zvuku:
-NVIDIA High Definition Audio (verzia ovládača 1.3.38.16)
-NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM) (verzia ovládača 4.13.0.0)
-Realtek High Definition Audio (verzia ovládača 6.0.1.8668)

Mikrofón na jack nefunguje žiadny.
Oskúšané:
-Razer Kraken
-Jabra Evolve 40 Stereo MS
a iné, ale boli požičané z práce (logitech), už ale nepamätám názov.
Jedine ako funguje mic. je cez usb port. Nejake nápady? alebo podobná skúsenosť?

Nahráváš v jaké aplikaci ? Nedá se v ní přepnout vstup ? Nemusí používat windows mixér.

Zkusil bych skype a testovací hovor tam to šlo přepínat (ale nevím jak je to dnes se skype)

Zadní panel by měl být jistější (kdyby byl přední kabel blbě zapojený do desky).