Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Další HDD do PC na instalaci her

Ahoj,

teď mám v PC na systém SSD 250GB, na data 2TB HDD a na instalaci her 1TB HDD.

Pořád mám málo místa na instalaci her (stále dilema, kterou hru už odinstalovat), tak si chci přidat další HDD. Teď ale který vybrat? Uvažuji tento. Je to dobrá volba, nebo by jste mi doporučili jiný? Děkuji. :)

WD 4TB, 3,5", SATAIII, 5400rpm, WD40EZRZ
https://pevne-disky.heureka.cz/wd-4tb-3_5-sataiii-5400rpm-wd40ezrz/

Disk co jsi vybral patří k těm pomalejším a tišším. Disk se 7200otáčkami bude určitě o 20procent rychlejší (ale také hlučnější).

Zvážil bych v podobné ceně toshibu
https://www.mironet.cz/toshiba-n300-4tb-35quot-7-200-rpm-128mb-cache-sata-iii-interni+dp322226/

Já osobně kupuju řadu WD Red kvůli tříleté záruce a vyššímu plánovanému zatížení - spíš na data než na hry. Dřív jsem měl všechny disky 7200ot.

Je to sice nesmysl, protoze SSD zasadne zrychluje loading her. Proto jak uz jsem psal nahore, povazuju za naprosty nesmysl v dnesni dobe levnych SSD davat hry na z pohledu rychlosti zastarale HDD. Nicmene, pokud trvas na HDD, tak neres barvy, res otacky, vsechno s 7200ot. je OK, tvuj puvodne vybrany disk s 5400ot. je naprosto nevhodny.

I pro L-Core:

Sel bych na to jinak a protoze jsem podobny typ jako L-Core, jen mam mene her, tak se k tomu mozna dopracuji casem.

1x 256GB SSD na OS a programy (1000Kc)

1x 1000GB SSD na hry (3000Kc)

1x 4TB HDD 5400rpm na zalohy (3000Kc)

Myslim, ze to nikoho financne nepolozi.

Steamovou knihovnu budu mit na tom SSD i na HDD, ale hry, ktere budu hrat si presunu na SSD, aby se nacitaly rychleji. Steam s timto nema problem, horsi to bude s ruznyma pablbyma hernima klientama, ktere umi jen jednu herni slozku, tam jedine tlacit na vyvojare, at to opravi a mezitim davat prednost Steamu a myslim ani GOG s tim problem nema.

Osobně bych taky dokoupil SSD disk. Tak jsem to udělal před pár měsíci a rozhodně té ceny navíc za ssd nelituji ;) Ne každá hra se načítá tak dlouho, aby musela být na SSD, takže ty jsem nechal na HDD. Ale některé hry mají dlouhý loading, který je otravný. Stejně tak u některých online her jsem měl podstatně delší loading než spoluhráči, se kterými hrávám. Tyto typy her jsem si dal na nový disk a je to nemalý rozdíl :)