Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet a odezva

Mám dotaz ohledně odezvy: všechny české servery, které měří ping mám cca do 20ms. Evropské do 50ms. Ale usa nebo jiný kontinent je už třeba nad 100ms. To bude asi vzdáleností že? Tedy třeba lze hrát jen na evropských serverech? Dík

Vzdialenostou nie.
Je to dane poctom hopov, cez ktore ide signal.
Kazdemu routru v ceste chvilu trva kym spracuje signal a posle dalej a tam naberas tie vyssie cisla.
Keby si siel do USA cez 3-4 hopy mal by si odozvu do 10ms.
Signal v optickych vlaknach sa siri rychlostou svetla, takze vzdialenosti nehraju rolu.