Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neúspěšná aktualizace W10 na NB - jak záchranit předchozí instalaci Win?

Zdravím. Mám na stole starší NB Lenovo, koupený kdysi s OS W8, ale používaný poslední dobou s OS W10. Po poslední aktualizaci z konce srpna se jen na černém LCD točí kroužek. X dnů v kuse. Tak se dostal ke mně. Vykopíroval jsem data, takže by asi bylo nejlepší instalovat OS znovu od nuly. Všiml jsem si, že na disku je Windows.old, tak mne napadlo ho přejmenovat zpět a zkusit jestli se NB nerozjede. Mám šanci? Při zapnutí NB se dostanu přes F12 do opravného módu Windows, ale ať zvolím opravu spuštění, odinstalaci aktualizace, po restartu se zase jen na černé obrazovce točí kruh.

Zkusil bych "opravu spouštění" z instalačky. Přejmenovat .old skoro určitě nestačí. Předchozí instalace se obnovuje ze zálohy :-(

Oprava při "zamrznutí" boot po aktualizaci (v nouzovém režimu):

Dism.exe /Image:C:\ /Cleanup-image /RevertPendingActions