Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro vysokoškoláka

Vím, že je to docela časté teď, ale mám dilema. Budu pořizovat nový notebook na VŠ. Jdu na IT školu, tak budu potřebovat i nějaký výkon na programování a rád bych si také něco zahrál (Můj starý ntb s c2d na tyhle požadavky moc není). Našel jsem dva, Asus se mi líbí kvalitnějším zpracováním, ale Acer má o trochu lepší procesor a lépe vyměnitelný 2,5" disk a RAM. Který byste mi doporučili? :-)
https://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-fx505?dq=5646719
https://www.alza.cz/acer-nitro-5?dq=5459808

Kdyz to bude mit rekneme 200GB disku, 4GB RAM a moznost pripojit USB+ethernet, tak na programovani muzes zapomenout a resit jen tu cast "rád bych si také něco zahrál" protoze tam narazis, to bude to uzke hrdlo. (Bez problemu programuju na C2D NB a i na Intel Atom to jde, kdyz se tam da slusna klavesnice a obrazovka). Jakakoli trochu modernejsi hra je na HW narocnejsi, nez co potrebujes pro uceni se programovani.

(Pro programovani defakto staci i Rapsbery Pi a dokaze si samo na sobe prelozit komplet cely system, vcetne rady prekladacu, databazi, editoru, verzovacich systemu ... a dalsich programatorskych nastroju, jen uz mu to docela trva - takhle rozsahly projekt behem VS nemas sanci napsat ani kdybys datloval 24/7 - ale prestava-li ti stacit na hry C2D, tak res ty hry a programovani bude v pohode).

Ano, chápu. Programování není ten největší problém. Jde o to, že mám nějaké hry, které taky čas od času zapnu na svém stolním PC, ale ten už taky docela ztrácí dech. Proto jsem našel tyhle dva notebooky. Je nějaký z nich opravdu dobrý, nebo byste doporučil něco jiného? Hry mám např GTA V, Mad Max, War thunder.
Děkuji

...Jdu na IT školu, tak budu potřebovat i nějaký výkon na programování a rád bych si také něco zahrál ...

Já to čtu jako:
...budu potřebovati nějaký výkon na hry a rád bych si také něco naprogramoval...
:-D:-D:-D:beer:

a mohu ti poradit: Na hry zapomeň, aspoň v prvním ročníku, budeš mít jiné starosti.
Můj mladší syn si jednu VŠ propařil.