Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta

Dobrý den
Potřeboval bych poradit, jak upgradovat můj stávající PC. Odešla mi totiž Grafická karta. Ještě před tím jsem ale i tak chtěl trochu PC vylepšit. Syn hraje všechny možné i hry, takže abych nedal zbytečně drahou Grafiku s ohledem na ostatní komponenty. Chci do toho investovat nejlépe 8000 nebo tak okolo. Chtěl jsem přidat pamět - mám 2x4GB tak že bych dal 16 GB, doplnit SSD disk a hlavně nějakou Grafiku. Zde jsou stávající parametry:
Základní deska MSI H87-G41
Procesor: Intel Core I5 4440 3,1 Ghz
Pamět Kingston hyperboost 2x 4Gb
Zdroj: FSP Rider RA 550 80 plus silver
Skřín: Cooler Master Elite 310
Disk: Seagate Barracuda 1000Gb 7200Rpm
Systém: Windows 8.1 64 Bit
Grafická karta: GE force GTX 760 Hawk

Děkuji za rady

https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-500gb/228523/produkt

Ale nikdo a nic ti nebrani koupit vetsi.

https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx-1660-ti-ghost-oc-6gb-gddr6/258338/produkt

---

Pokud bylo mysleno celkem osm, tak se spokojis s levnejsi grafikou:

https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6g-6gb-gddr5/257152/produkt

Pamet bych nechal tech 8GB, nicmene chces-li do toho dat penize, tak nejpodobnejsi RAM te co tam mas ted a pridat teda podruhe tech 2x4GB, zase nicemu to nevadi a pocitaci to jiste prospeje, pokude teda vyhledove neuvazujes o novem celem PC.

Díky za tipy. Asi bych zvolil tu levnější grafiku + ten disk. A koukal jsem po paměti. Mohli by jste mi prosím doporučit nějakou konkrétní? 1500-2000 k navíc bych ještě dal. Koukal jsem že ta stejná nová už se koupit nedá. Ta moje je DDR3, můžu přidat DDR4?
Např tuhle: https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-8gb-2x4gb-ddr4-3200-black/268194/produkt

Moc tomu nerozumím(psali jste aby byla pamět co nejvíc podobná)ale píšou tam napětí 1,3V a frekvence 3200 MHz zatím co já mám 1,6V a frekvenci 1600 MHz? Bude to spolu dobře fungovat? Nebo se mám podívat po bazarové? A byl by vůbec poznat rozdíl? Syn hraje např. Wolfenstein 2: The New Colossus, Far cry 5 atd. Děkuji za rady, asi je poznat že nejsem odborník.

Za prve je to jednoduche, spustis spravce uloh a sledujes vyuziti pameti.

Pokud se dostanes k 8GB zaplnene pameti, tak hol na aukru najdes nejpodobnejsi co mas ted a koupis, kazdopadne tvuj PC podporuje jen DDR3.

Muzes koupit i 2x2GB, ale zase zbyle parametry co nejvic podobne nebo idealne stejne jako stavajici. Osobne sice mam tech 16GB, ale nepamatuju se, ze bych se nekdy dostal pres 12GB vyuziti.