Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi zesilovač

Dobrý den, má smysl kupovat nějaký levnější wifi zesilovač nebo to jsou vyhozené peníze?

Koukal jsem po:
1. Tp link tl-wa850re
2. Xiaomi wifi repeater 2

Oba zesilovače v recenzích většinou chválí tak bych rád věděl názor odborníků. Díky za odpověď.

repeater se umísťuje zhruba doprostřed mezi router a oblast bez signálu.
ty zásuvkové krámy mají pidiantény, čili zisk nic moc.
repeater přepíná vysílání a příjem, čili snižuje propustnost na polovinu.
je to jen wifi, spolehlivost připojení závisí na počtu zdí (útum, poškození signálu násobnými odrazy) a na rušení od sousedů.
-> nějaké úžasné a stabilní výsledky od toho nečekej.

nejlepší je natáhnout v rohových lištách kabel a ten zakončit nějakým ap (může to být router ve zjednodušeném režimu bez nat).
dražší možností jak obejít zdi je pár powerline adaptérů.
ten repeater považuju spíš za zoufalou možnost, rozhodně se nehodí do rodinného baráku pro vylepšení signálu v dalším patře.