Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s excelem - maličkost

Zdravím,

mám excelovsko tabulku, kde mám jeden sloupec plný emailů. Ač jsou buňky v tomto sloupci sami o sobě dost velké, dost často se mi stává, že omylem kliknu přímo na ten email a začne se otevírat aplikace (kterou nepoužívám a ani nechci), která se tento email snaží odeslat. Ten příkaz nebo jak to nazvat je "mailto:adresa@neco.cz"

Zkoušel jsem změnit formát buněk v tom sloupci na obyčejný text, ale nepomohlo to.

Poraďte mi prosím jak to vypnout. Děkuji.

Bežný text nemá asociáciu.
Ako píše Jan Fiala, treba odstrániť hypertextové prepojenie (nedá sa dodatočnou zmenou formátu), čím sa z hypertextov stane bežný text.
Označ si celú oblasť s hypertextovými odkazmi, klik pravým myšítkom a odobrať hypertextové odkazy.
(Alebo skopírovať celú oblasť a vlepiť do iného stĺpca ako hodnoty)
Pozor, označovanie oblasti je treba začať klikom do prázdneho priestoru prvej bunky obsahujúcej hypertext (z ktorej sa začína označovanie oblasti), teda v oblasti bunky, kde je kurzorom myši kríž, nie ruka. Je to jednoduchšie, keď je šírka stĺpca väčšia než obsah tejto bunky.

Děkuji za rady, ale stále to bohužel neřeší můj problém.

Abych byl konkrétní, tak mám vzor cenové nabídky, ve které pouze podle potřeby měním klientovo jméno společně s jeho údaji. Email je v jedné z buněk. Emaily kopíruji z jiné tabulky. Když je ale vložím do té vzorové, automaticky se mění na ten odkaz. Přitom je kopíruju z buněk, kde jsem všechny hypertextové odkazy odebral. To stejné jsem udělal v tabulce do které kopíruju. Jelikož chci zachovat formát textu ze vzorové tabulky, tak nemůžu kopírovat celé buňky, ale pouze text, který do buňky ve vzorové tabulce vkládám dvojklikem. A tady nastává ten problém, protože zde mám email, který jsem tam vložil jako poslední a ten se mezitím změnil na hypertextový odkaz.