Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde internet

zdarec,mám nový notebook, vše jsem zprovoznil, vše 3 týdny v pohodě, párkrát jsem nový střídal se starým, teď když jsem odpojil starý a připojil kabel ETHERNET do nového - píše mi to - síť není v dosahu, kabel není správně zapojen nebo je poškozen, takže ve starým N. internet normálně jede, v novém N. internet nejede, nechápu co se stalo, když po odpojení kabelu a pak po zapnutí NIC, může někdo poradit ? dík j.

z výpisu vyčti mac adresu starého notebůů, si ji opiš:

ipconfig -all

kup si nějaký router, wifi se v bytě může hodit, předřazený firewall též. lowend je např. wr841n, ale šel bych do novějších modelů.
připoj router k novému ntb, v tom routeru si naklonuj opsanou mac adresu (wan mac)
zapoj router na internet a užívej.