Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formatovanie emailov v Thunderbird

Mam problem s formatovanim niektorych emailov v Thunderbird.
Vo vacsine pripadov ked dostanem email v Thunderbird a dam odpovedat, tak formatovanie mnou napisaneho textu je standardne to iste.
Niekedy sa mi ale stava, ze formatovanie mojho textu ktory pisem sa zmeni na formatovanie ake pouzil pisatel emailu ktory som dostal. Cize text ktory pisem ma iny font, velkost ci farbu pisma. Da sa tomu nejako predist aby text ktory pisem bol stale ten isty bez ohladu na to aky email dostanem?

Thunderbird mam vo Win8.

mně se to chová stejně blbě v případě že po stisknutí tlačítka odpovědět
začnu vrtat do "nabídnuté" pozice kam psat nebo edituji text příchozího malu.

když začnu psát hned tak je to ok.

když ale začnu umazávat citované texty nebo se přesunu v odpovědi do těla mailu tak se pokračuje v tom formátu přichozího mailu.
vysvětluju si to tím že se rozhodí formátování toho mailu, třeba že umažu nějaké ukončovácí znaky apod.