Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká bezdrátová sluchátka s mikrofonem?

Používám tablet (Samsung Galaxy S4) s aplikací "Okamžitý přepis"
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.audio.hearing.visualization.accessibility.scribe
Napadlo mě, že by možná byl bezva externí BT mikrofon, ale ty jsou drahé a hlavně velké. Našel jsem bezdrátová sluchátka s mikrofonem LAMAX Tips1 turquiose
https://www.alza.cz/lamax-tips1-turquiose-d5606659.htm
[87976-sluchatka-lamax-jpg]
Což by mi stačilo. Sluchátka bych dal do kuličky-gumičky a byl by to pouze mikrofon, který by byl "putovní" třeba při návštěvě, nebo u stolu v restauraci atd. a já měl tablet stále před sebou.
Nevyznám se však vůbec v těch specifikacích a nerad bych koupil nějakou blbost. Jdu se tedy poradit. Jde mi o kvalitu řeči a kdyby to mělo i potlačování hluku v okolí, nebo přepínání kulový/směrový, tak by to bylo přímo super.

Tak jsme v obchodě zkoušeli sluchátka s mikrofonem i9 TWS

[88078-tws-300-jpg]

Ta by se mi líbila, ale mají základní nedostatek. Mikrofon se aktivoval pouze při příchozím hovoru. Prodavači nešel zapnout nezávisle. To samozřejmě nepotřebuji. Doufám jen, že nějaká taková nezávislé zapnutí mikrofonu (třeba na hlasové vyhledávání - je jedno kam se diktuje) umí. A třeba to umí i tato, jen to neuměl pan prodavač nastavit.
Máte někdo s nějakými takovými zkušenosti, případně byl byste někdo ochoten to se mnou vyzkoušet?
Přijedu téměř kamkoli a pivo platím.