Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit zbytky antiviru Panda z Windows Defender?

Dobrý den. Několikrát jsem odstranila tento antivir pomocí odinstalače, ovšem ve Windows zabezpečení stále visí u položek "ochrana před viry a hrozbami" a u "firewall a ochrana sítě" že je vyžadována akce. Lze to nějak odstranit? Z aplikací jsem ho odstranila ako první. A když nepomohlo, použila jsem uninstaller Panda a ani to nepomohlo. Dík za všechny rady. Nemám jiný antivir, jen Malwarebytes free.

Spusti manuálne Defender a Firewall vo Windows, aby zmizli bezpečnostné hlásenia.

Každý AV vypne Defender a Firewall, ako aj odstaví iné AV od tretích výrobcov, aby sa "nekusol" celý systém.

Panda má svoj uninstaller:
https://www.bleepingcomputer.com/download/panda-antivirus-uninstaller/

Odinštalátor by mal hĺbkovo zmazať torzá a zbytky zo systému, porty a IP adresy zapísané vo Firewall a Registrov, čomu síce neverím.

https://support.microsoft.com/sk-sk/help/4028544/windows-10-turn-windows-defender-firewall-on-or-off

Musíš rozklikať položky a manuálne ich nastaviť - spustiť.

Alebo si otvor Ovládací panel (Control panel) kde nájdi medzi malými ikonkami (nastav podrobnosti) Firewall a Defender. Zase už len klikať a spúšťať. U W10 sa spustí z Ovládacieho panela nazad to ich extravagantné, prešpekulované MUI/GUI, ktoré si sem ofotila. Desina tieto veci pospájala mírnix dírnix s GUI W7/W8x/Vista

Prípadne klikni na zabezpečenie a údržba (ikona-malá modrá vlajočka) v Ovl. panely a tam veci spusti.

Potom sú tu možnosti medzi "nebom a zemou" určené ako príkazy pre PowerShell k spusteniu Defender a Firewall, prípadne k ich náprave cestou Dism.exe, ale je to vyššia dievčia škola. Gúúgli ak máš čas.