Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem strukrura a zapojeni male LAN

Chtel bych se zeptat odbornika, jak se v praxi resi kombinace LAN 10/100 Mbit a pobockove telefonni site?
Precetl jsem si, ze pro PC komunikaci staci kabely 1,2,3 a 6 - 4a5 se daji pouzit pro telefon - jak se ale PC a telefon v praxi pripoji do 1 zasuvky RJ45? Existuji nejake rozbocky.... Diky za odpoved xjimyx

Norma praví, že telefon a síť v jednom UTP kabelu lze používat, nicméně POUZE pro 10Mbps ethernet. Na stovce na to raději zapomeň a gigabit už používá všech 8 vodičů, takže tam je to passé zcela.

Jinak rozbočky samozřejmě existují, zkus např. Krup (mají i webshop)

P.S.: jestli se tímto tématem vážně zaobíráš, rovnou ti pravím - zapomeň na to.