Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozhodnutí mezi notebooky

Zdravím chtěl bych váš osobní názor na tyto dva notebooky protože nemohu se sám rozhodnout a chtěl bych vědět názor i vás ;)

1) OMEN by HP 15-dc0014nc Shadow Black
Parametry : Intel Core i5 8300H Coffee Lake
8 gb RAM - DDR4
NVIDIA Geforce GTX 1050 4gb
HDD 1000gb 7200 ot/min
omen-by-hp-15-ce

2) Lenovo Legion Y530-15ICH Black
Parametry : Intel Core i5 8300H Coffee Lake
8 gb RAM - DDR4
NVIDIA Geforce GTX 1050 4gb
SSD 128GB + HDD 1000GB 5400 ot/min
lenovo-legion-y530

Chtěl bych jak názor na výkon počitače a taky hodně mě zajimá nazor na design počitačů i co se týče parametrů

Do notebooku, ktery ma pouze HDD nebo ktery ma jen malinke SSD na instalaci OS a hry nuti uzivatele instalovat na pomaly 5400ot. HDD bych rozhodne uz dnes nesel. Oboji je teda katastrofa, ale kdyby nebylo zbyti, tak radeji ten prvni s 7200ot. HDD.

A to já zase ne. Ten se SSD má zaručeno, že se do něj ty dva disky určitě vejdou a že výrobce to někde neožulil chybějícími součástkami, nebo dokonce že tam možnost přidat další disk není vůbec. A i se 128GB SSD ten počítač bude fungovat líp, než s HDD, byť 7200rpm.

věř mi, že to skoro nepoznáš. Běžné hry (pokud jsou velké), tak ládují data streamem a limitem bude TDP procesoru. Stačí ten disk jednou za čas (po udaptu hry) defragmentovat a rozdíly budou minimální. Navíc platí, že vždy můžeš ten HDD vyměnit za 1TB SSD, protože máš jistotu, že tam jsou osazeny všechny konektory. U počítačů, kterým SSD chybí, to může být tak, že HDD je na stejném místě jako pozice pro SSD (tj. si musíš vybrat), nebo chybí konektory, konstrukční prvky (úchyt pro M.2 disk apod.) Někdy se to dá řešit pomocí DoDo, ale vždy to pak je samodělný paskvil.

Ver mi, ze rozdil jsem poznal, zkousel jsem totiz hrat na HDD 5400ot, 7200ot i SSD a vim, ze HDD uz nikdy. :-)

S tou konstrukci jsem psal, ze jo, mas v tom pravdu. Pokud je osazen jen jeden disk a notas ma misto na dva, tak je treba si dopredu zjistit, jestli se da druhy disk pridat normalne nebo ne.

Napriklad u notebooku Acer druhy disk pridat nelze (u vetsiny typu), ikdyz je na nej v notase misto. Naschval tam totiz Acer nedava konstrukcni prvek potrebny pro uchyceni a ten prvek ani neprodava samostatne. Zakaznik si pridani disku musi objednat u nich a ten disk pak stoji dvoj az trojnasobek ceny samostatneho disku v obchode.

Áno, Omen sú jediné notebooky od HP, ktoré sa neprehrievajú, len odchádza napájanie a doska. Podobne jak je to poslednou dobou s Asusmi. To Lenovo síce taky nieje zázrak, najmä pánty a saši samotné, ale když se s tým nebude zaobchádzať jak s pytlem krumplí tak je to podľa mňa lepšia voľba, podľa výkonu je tam len rozdiel prťavé SSD vs pomalý HDD, ani jedno není zázrak. Popravde ale momentálne mi prijdu najlepšie notebooky Dell G3/G5 v tejto cenovej kategórii, o niečo drahšie pak je pár dobrých notebookov od MSI.

3 mi prešli rukami, 2 total mrtve (mrtva doska), jeden so zblbnutým napájaním s náhodným tvrdým reštartom/vypnutím. Pravda není to veľké množstvo, ale i tak bych HP neveril po skúsenostiach s ich ostatnými notebookmi.

Inak a koľko Omenov prešlo tvojimi rukami?

Mne prosly rukama 2 Lenova, obe taky skoncily mrtve, takze Lenovo moc nemusim, ale zase jsem soudnej, tak tu nevykrikuju, ze vsechny Lenova jsou odpad.

Tim nerikam, ze HP nebo Asus notasy jsou lepsi. Je to vsechno stejne. Jak piseme s touchwoodem vyse, nejdulezitejsi je dat si pozor na svinarny, kteryma je prosluly hlavne Acer, ale i HP co vim se takovym svinarnam nevyhyba, nevim teda jak u Omen notasu, ale kadopadne u kazde znacky plati, prolezt fora a pozjistovat dopredu vsechno co jde.