Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade ram

Zdravím!
Kupujem si do PC menšie ssdčko, tak mi napadlo, že už dokúpim aj ramky, kedže 16 znie predsa lepšie ako 8. A tak hľadám a hľadám a bohužial, žiadne RAMky s frekvenciou 2133MHz ktoré mám v PC (2x4Gb) som nenašiel. A tak mi napadlo zvýšiť frekvenciu na 2400MHz (otestované, funguje) na terajších ramkach a dokúpiť ďalšie 2x4Gb s default frekvenciou 2400 MHz. Napätie mám v biose nastavené na "auto" a tak prichádza otázka, či to je v poriadku aby som bez problémov na takomto setupe - 2x2133(OC na 2400) a 2x2400Mhz bežal.
Ďakujem

RAMky s vyšší frekvencí se přizpůsobí těm s nižší. Přetaktovat můžeš zkusit, možná to půjde, možná ne - bez vyzkoušení je odpověď na úrovni věštění z křišťálové koule.
Spíše by ses měl ale zaměřit na to, zda vybrané RAMky podporuje základní deska (hlavně organizace modulů a možnost osazení všech 4 slotů) - každý výrobce má na webu seznam otestovaných RAM.