Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno FTP SERVER

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zakoupil jsem kameru D-Link DCS 932L která vyžaduje, abych mohl ukládat videa při pohybu FTPserver.
Hledal jsem na webu ale nic kloudného jsem nenašel jen nějaké programy.

Požaduje to:

Host name:
Port:
User name:
Password:
Path:

Passive mode: ano-ne

A nevím co to chce ani co je FTP server používám Onedriver 1 TB který je k předplatnému Office 365.
Jestli to je ono.

Děkuji za radu.

FTP je protokol z rodiny TCP/IP (jeden z nejstarších vůbec).
FTP server je aplikace, respektive služba či též démon. tj. běží neustále na nějakém hostiteli a obsluhuje požadavky.
Mezi nejčastější a nejtypičtější FTP démony patří Proftpd a vsftpd (Linux), případně FTP server integrovaný do IIS (Windows).
Běžný domácí uživatel získá FTP server nejčastěji a nejsnadněji spolu s NASem.

OneDrive je webové úložiště, které používá proprietární protokol, popřípadě v interaktivním režimu HTTP(s). FTP protokol neumí.

FTP je aplikační vrstva a jako každé vrstvě, tak i na této, je jedno, jakým způsobem jsou její data přenesena. Spojovat to s TCP/IP je blbost. FTP by mohl fungovat i přes klasické dopisy a stále by byl relativně funkční (binární jsou pouze přenosy dat.) Na wiki se dá dokonce i dočíst, že začátky FTP byly na NCP, což je předchůdce TCP. Tohle by ale všem, co o tom mají přehled, mělo být jasné. Tečka za vším je, že jsem "vyblinkal" informaci, díky které by nemělo být těžké si tohle všechno spojit dohromady.

Místo toho mít ego až na měsíc by bylo k věci si občas něco i nastudovat když tě někdo nařkne z nepravdy.

FTP je aplikační vrstva a jako každé vrstvě, tak i na této, je jedno, jakým způsobem jsou její data přenesena.

Ano, znova se ptám, jak to souvisí s rodinou protokolů TCP/IP, respektive jak to souvisí s tím, co jsem napsal a s tím, nač se ptá tazatel?

Spojovat to s TCP/IP je blbost.

Samozřejmě je to blbost, třeba na MFF UK to Peterka učí blbě. Na Wiki to mají samozřejmě taky blbě.

A NCP dnes běžně používáme, protože ARPANET je tu s námi dosud, nikdy nebyl "zveřejněn" a nestal se z něj internet.

O egu na Měsíci zřejmě víš hodně, protože jsi to ty, kdo má docela velký psychický problém.

Pokud někde vidím napsanou blbost, tak se ozvu a nebudu držet hubu. Ano, mohl jsem to trochu rozvést, ale to je teď už ale asi jedno.

Celou dobu reaguju na to, že FTP je protokol z rodiny TCP/IP. Po tom, co jsem tady napsal o dopisech a NCP ti už to, co jsem v mém minulém příspěvku napsal, smysl dává?

Ale on ma pravdu nacelnik, ved FTP je jeden z protkolov (z rodiny) TCP/IP.
Nebolo by lepsie keby miesto skakanie skusis vysvetlit, co nespravne je na tomto tvrdeni?
Povedat, ze je to blbost vie kazdy, ale ty si nedal ziaden dokaz.
A ja som uz treti, co ti hovori, ze to blbost nie je.
Btw ja sa zivim sietovymi instalaciami a spravou sieti, mal by som o tom nieco vediet. Pan je tiez kolega?

FTP server je síťový nebo Internetový server = program, který se stará o ukládání a stahování souborů v síti nebo někde na Internetu. Pro Linux používám ProFTPd server,. V tomto serveru (soubor programů a služeb) se nastaví požadované parametry té kamery, které tam pak zadáš. OneDrive je jen cloudové úložiště, jestli má FTP přístup pochybuji, ale nevím, počkej radu nějakého Windowsáka.

velký MŠ zjistil, že tučňáččí schopnost běhat na kdejakém HW (switche, ARM servery, apod.) je velká výhoda, kterou by musel draze implementovat, a tak zvolil cestu nejmenšího odporu - stal se přispěvatelem linuxové komunity a zároveň velkým uživatelem Linuxu. Z mého pohledu je to výhra pro obě strany, MS komituje do jádra a vývoje dalších SW nástrojů poměrně hodně kódu (viz MSSQL pro Linux).