Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NTB sa "sám" uspáva - v nastavení plánu napájania chybu nevidím

Zdravím,

notebook Sony Vaio (OS Win 10) sa „samovoľne“ uspáva a to aj po cca. 2 minútach nečinnosti. Prehriatím to nie je, deje sa to pri napájaní zo siete (z batérie som si to zatiaľ nevšimol). V nastaveniach neviem nájsť chybu, nižšie uvádzam svoje nastavenia, nevidím tam žiadnu chybu ani neviem, kde ju hľadať:

- napájací plán mám len jeden
- nastavenie Spánok v sekcii Napájanie a spánok - všade je nastavené na Nikdy
- Zmeniť nastavenia pre plán - Prepnúť počítač do režimu spánku - všade je nastavené na Nikdy
- Zmeniť rozšírené nastavenia napájania:
- Pevný disk: Odpojenie pevného disku: Z batérie 0, zo siete nikdy
- Uspať: Uspať po nikdy, povoliť režim hybridného spánku nikdy, prejsť na dlhodobý spánok nikdy, povoliť časovače zobudenia z batérie zak., zo siete povoliť
- Nastavenie selektívneho vypnutia USB: povolené (aj z batérie, aj zo siete)
- v sekcii Batéria je Šetrič batérie vypnutý

Budem veľmi vďačný za akúkoľvek pomoc.

Bude třeba jít do registru podle tohoto postupu:
Spustit editor registru z příkazového řádku příkazem REGEDIT
Vyhledat položku
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20\7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0]
Změnit hodnotu "Attributes"=dword:00000001 na "Attributes"=dword:00000002
Zavřít příkazový řádek
Pak se v „Nastavení režimu spánku - Změnit pokročilé nastavení napájení“ objeví nová volba „Vypršení časového limitu bezobslužného režimu spánku systému“
Dále zadat číslo 0 do hodnot „Baterie: 0 min“ a „Napájení ze sítě: 0 min“
Počítač se už sám nebude uspávat.