Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Historie síťové komunikace

Prosím o radu. Rádi bychom měli přehled o tom, co náš dospívající syn vyhledává na NTB a mobilu, pokud je připojen doma na WiFi. Máme určité pochybnosti a chceme si je ověřit, stačí nám vidět, co kdy navštívil, nepotřebujeme sledovat konkrétní komunikaci, hesla apod. Používáme modem TP-LINK Archer MR200. Nikde jsem tam nenašel možnost zapnout sledování historie pro konkrétní IP adresu - tu jsem schopen si zjistit. Nejlepší by pro nás bylo připojit se na modem a z něj data vyčíst. Pokud to nepůjde, pak mě jen napadá instalace dodatečného softwaru na PC v síti, který bude vše monitorovat a ukládat do nějakého souboru? Prosím o radu, jsme už z toho dost nešťastný. Děkuji.

Sw na pc je moznost, ale to si syn vsimne. Okrem toho ak ti ide o historiu na webe tu si uklada kazdy prehliadac (ctrl-h) pokial syn nepouzije privatny mod.
Sledovanie trafficu zvlada akykolvek Mikrotik, bud priamo online cez connections vo firewalle, alebo si mozes rozbehat reverzne proxy.

Podivat se na historii v Ntb nejde, je mazana.

Jemu do Ntb nic instalovat nechci. Mel bych si vystacit s tim, ze ve stejne siti bude pusteny jiny PC, ktery bude pripadne sit monitorovat.

Jde i o protokol http, ssl, predpokladam. S tim, abych mohl filtrovat dle lokalni IP.

Nemozes monitorovat jeho traffic z ineho pc, to by si do siete musel nasadit nieco v style MIM utoku a presmerovavat jeho traffic k seba najprv.
Co by mu zase asi oznamoval antivir, nesedeli by mu certifikaty pri secure spojeniach a pod.
V domacich podmienkach je jedina schodna cez Mikrotik.
Kup RB941, hod to ako branu, povedz mu, ze mate novu wifi a tam si ho uz vies odsledovat.

a chcete mu interceptovat zařízení nebo jen traffic? to by se musel na klientské zařízení nainstalovat šmírovací softwer. Pokud komunikuje přes https, nic se nevyčte. Jsou i cesty, jak vynutit "prasknutí" https bez infikování klientského zarízení, ale bu´d to pozná a bude mít podezření a nebo dané weby třeba vůbec nepůjdou. Kromě toho i on se může bránit, že nebude zašpiněné zařízení používat a nebo ani síť. případně zatuneluje provoz v síti

a ještě ono se dost hezky představí "konkrétní komunikaci" vs "jen co kdy", ale takhle si to opravdu může jen představit lama.
-navíc v době cloudů budo utřeba vidět jen edge servery...