Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze spravovat router z Androida po LAN, když nejede Internet

Ahojte,
Doma mám zřejmě klasický "vesnický setup":
- Zvenku na baráku anténa Ubiquiti NanoBeam M5
- z ní UTP do wifi routeru NETIS WF2419E
- K routeru je kabelem připojen 1x PC (Win 10)
- přes WiFi jede 1x notebook (Win 7) a 2x mobil.
- adresa routeru je default: 192.168.1.1

Dokud není žádný výpadek Internetu, tak se na 192.168.1.1 můžu připojit ze všech zařízení v síti (ať už kabelové PC, nebo wifi notebook, nebo mobily).
Jakmile je ale výpadek Internetu (nebo odpojím kabel z WAN portu routeru), tak se na 192.168.1.1 připojím POUZE z kabelového PC nebo WiFi notebooku. Androidy hlásí 404, jedno jaký prohlížeč. Přitom tu WiFi síť normálně vidí a jsou k ní připojeny.

Předpokládám, že to je chyba routeru (co by člověk nechtěl za 300 Kč), protože předchozí historický Tplink s DDWRT to nedělal (než zdechnul ze dne na den).

Napadá vás nějaké nastavení, čím by to ještě mohlo být? Ať už na těch Androidech, nebo na routeru? Na stránkách výrobce routeru není žádný novější firmware k dispozici...

Díky.

Preskúmaj aké pakety odosiela prehliadač ak odošleš adresu 192.168.1.1. Či to náhodou nechápe ako doménový názov. Tie sa u užívateľov bez vlastného DNS servera na domácej sieti prekladajú na sieti poskytovateľa. Router je nastavený zvyčajne ako proxy DNS. Čím to preskúmať, tak to neviem, to si budeš musieť nájsť. Ja zvyknem použiť Wireshark, tam kde je to možné.