Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení čelního panelu do zákl. desky

Prosím o radu. Nevíte jak zapojit konektory G, port+, port-, VCC do USB zásuvky na základní desce? V ní jsou piny VCC, USBD+, USBD-, Ground, USB OC. Pokud port+ a port - zapojím do USBD+ a USBD-, VCC do VCC a G do Ground, tak mi počítač nerozpozná externí usb disk nebo flashku. Problém je pravděpodobně v tom, že z čelního panelu prostě nevede USB OC. Dá se to zapojit nějak jinak nebo kam do čelního panelu připájet vodič pro USB OC?

No jo, ale proč mi tedy usb na čelním panelu nenačítá všechny flashky. Vidí je jako neznámé zařízení. Usb na zadní straně počítače je načítají v pohodě. Zapojení konektorů jsem několikrát kontroloval a myslím, že je správně. Kdyby byl čelní panel poškozený, tak nenačte flashky jako neznámé zařízení.
Pak je to tedy špatná zákl. deska.

Všechny headery jsem vyzkoušel připojením USB zařízení a všechny se načetly a fungují správně. Chyba je tedy v čelním panelu nebo v jeho ovladači a ten nejsou Windows schopny při aktualizaci ovladače nálézt.
Děkuji vám za pomoc při vyselektování problému.

VCC, USBD+, USBD-, Ground

to pořadí je: vcc, data-, data+, gnd
ale to nemusí být příčina, když pc vůbec něco vidí. čelní panely shitovějších výrobců case bývají problematické - nedejbože v kombinaci se základní deskou gigabite.

ostatně usb2 nemá na předním panelu co dělat. jestli deska nemá výstup, kup si pcie řadič s usb3 panelem a jsi hepy:
https://www.mironet.cz/itec-pcie-card-usb-30-superspeed-2x-externi-1x-interni-20pin+dp228099/
https://www.mironet.cz/itec-internal-usb-30-front-panel-extender-2-port+dp188264/
https://www.mironet.cz/akasa-akicr25-usb-nabijeci-panel-2x-usb-30-2x-usb-fast+dp298899/