Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte prosím dobrý zdroj do 500W

zdravim, uz nekolik let pouzivam Seasonic SS-500ET T3, ale potřeboval bych něco více tichého, zdroj je totiž nyní nejhlasitější komponenta v PC, navíc musím mít vypnuté Haswell úsporné stavy, jinak zamrzává PC. Doporučili byste mi prosím nějakou náhradu? Pokud to lze, tak co nejlevněji (tj. poměr cena/kvalita), vím že na zdroji by se nemělo šetřit, ale nepožaduji nic jako odnímatelné kabely atd., jen aby mi to neusmažilo PC jako zdroje nekvalitních značek

děkuji :)

Grafika je koupená teď nová, navíc předtím jsem jel pouze na integrované GPU v proceseru a problém stejný, takže si myslím, že to je zdroj určitě, reaguje na určité změny zatížení popř. rušení z jiných zařízení (při zapojené USB LEDce třeba píská) nicméně musí být opravdu ticho aby to bylo slyšet, jinak pracuje dobře, ale udělám asi zátěžový test projistotu.

Jinak omlouván sem že odbočím od tématu, ale mám i druhý Seasonic akorát tu verzi F3, a ten fungoval parádně, jenže bratr ho vypínal zadním tlačítkem když běžel (a podle jeho slov se při vypnutí vždycky ozvalo malé jiskření), a toho asi dorazilo, protože při připojení k zákl. desce bliká signalizace napájení na desce, a dá se zapnout jen když vypnu napájení zdroje, chvilku počkám a dioda na desce se rozsvítí a pak hned zdroj zapnu a rychle zapnu PC, tak zdroj běží bez problému a to i po vypnutí PC, jenže pokud vypadne proud, nebo vypojím zdroj ze zásuvky/vypnu ho tak následuje to samé..., navíc když ho zapnu manuálně (bez zakl. desky) zkratováním PINů na motherboardu tak se rozjede též v pohodě - nějaké nápady co by to mohlo býti?
Zkusím to otevřít a vizuálně zkontrolovat (nebojte nejsem sebevraz a základy bezpečnosti znám :) )

Řada 11? tzn. toto?

https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-11-500w/248573/produkt

a včem je lepší krom toho 1ho MOLEXu navíc?

Mrkni na kondíky, jestli nejsou nafouknuté nebo dokonce některý nevytekl.
Řada 11 je lepší hlavně v tom, že je tišší při zátěži a je tam 5 let záruka. Jinak ta 9 je taky dobrá, ale pokud vyžaduješ ticho i v zátěži, šel bych do 11.

Jsou to výborné zdroje. Taky má větší účinnost než řada 9.