Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neznámý účet při přihlášení - Windows 10

Dob­rý den, dnes při za­pnu­ti mé­ho PC jsem měl na vý­běr 2 účty na při­hlá­še­ní, je­den svůj a dal­ší ty­pu " fy­gkvewrwa". Ne­ví­te ně­kdo, jak se te­nhle účet mohl vy­tvo­řit a co za tím sto­jí ?? Zda-li neja­ky vi­rus ne­bo po­dob­ně. Dě­ku­ji za od­po­vě­di.

pro kontrolu: c:\users\"fy­gkvewrwa" asi neexistuje?

v domácí síti nemáš někoho iniciativního, kdo by v tom mohl mít prsty?
ovšem taková "domácí síť" od win7+, pokud ještě používáš, je taky pěkné svinstvo z hlediska nulové ochrany a šíření virů. klidně to může být její skrytý účet, co zas nějaká tupá aktualizace omylem zobrazila.

bootovací antivir: kaspersky rescue disk nebo třeba dr.web, nabootovat z toho a proskenovat pc.

Vytvor nový účet:
Net user administrator /active:yes

odhlás sa, prihlás sa do tohoto nového účtu ako superadministrator. Zmaž, zruš zložku s účtom fy­gkvewrw prípadne manuálne zmaž komplet zložku fy­gkvewrw.

Odhlás sa na nazad zase na svoj účet, zruš účet administrator príkazom v cmd.exe - spustený ako Srávca:
Net user administrator /active:No