Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna barvy pozadí okna ve Vistě

Tedy přesně řečeno potřebuju změnit v otevřeném okně bílé pozadí okna nejlíp na šedé,
méně zatěžující v noci oči. Nepřišel jsem na to ani při volbě Klasická okna Windows.
Dále bych chtěl změnit zvýrazňovací proužek, pokud je ve složce více souborů
a nějaký označím, default je příliš světlemodrý, za dne je špatně vidět.
Měl jsem NB doma jen asi 10 hodin, z toho jen 3 hodiny zabrala instalace + SP1 pack.
Zbytek času jsem strávil instalací programů, přenosům dat atd.
Na tyhle méně významné věci už nezbyl prostě čas, snaha tu byla.
Hodilo by se mi to vědět, až půjdu k tátovi, abych ušetřil čas.

Vista Home 32bit + SP1 pack.

BTW, dost mě potěšilo, že NB HP Compaq z rodiny 6720s byl po instalaci
připraven prakticky ke všemu, ovladače nebylo třeba doinstalovat.
Instalačka je na oddílu HDD. Jen mě zarazilo, že při instalaci poslední "7"
verze NERA 7.11.10.0 mi instalace NERA oznámila, ať koukám nainstalovat
DirectX nejmíň verzi 9.0c. Tak jsem tam vrazil postarší verzi 3/2008
a Vista si sebrala pár knihoven asi za dvě minuty a bez restartu už NERO nedržkoval.
Kde se vůbec zjišťuje verze DX ve Vistě? Někde v Poradně tu byl návod,
jak si zpřístupnit příkazový řádek ve Vistě, tak to si najdu.
Jinak bych spustil dxdiag. BTW, admin práva k tomu NB mám.

Kupodivu všechny i staré programy na Vistě jedou i bez režimu kompatility,
no moc jsem jich zatím neinstaloval.

na tu zmenu vzhladu - to spravis jedine cez windowblinds, inde som to zatial nikde nevidel.

Directx zistis rovnako ako na XPckach, cez DXDIAG
Volbu "Spustit..." v start menu si musis zapnut vo vlastnostiach Start menu, standartne je totiz vypnuta (nechapem preco to tak je), inak normalne funguje klav. skratka Win+R