Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer + Linux + wifi

stryc ma notebook Acer kde mel Visty. Protoze to byl slavby notas a Visty vubec nezvladal, tak jsem mu tam hodil Linux Mandriva. jenze mam problem. nemuzu rozchodit wifi pripojeni... Nejde to ani pres ovladace z XPecek. Netusite jak na to ?

A nebo bych tam mohl nainstalovat normalni XP, ale bohuzel mi to nejde nainstalovat. Pri instalaci XP mi notebook pise chybu ze nemuze najit HDD. pry se to nastavuje nekde v Biosu. ale tam nic neni...

Instalacie neznameho hw sa v linuxe riesia vetsinou pomocou dokladnej znalosti prislusneho hw ktory chces nainstalovat...
(obchodny nazov, model, chipset, verzia chipsetu, techn.parametre..)
Urcite to neni na dva kliky...
Taktiez by neuskodilo ked by si prezradil presny model NB Acer, zo stitku na zadnej strane...