Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno oprava chyby při startu win10

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně notebooku dell vostro 15 bohužel při startu PC se mi zobrazí modra obrazovka z napisem Obnovení - chyba 0xc000000f viz příloha.
Do biosu se dostanu i do recovery kde jsem udelal scan a nic nebylo zjištěno kromě baterie které končí životnost.
Dále jsem zkoušel připojit bootovaci flash disk od výrobce co mam a tam jsem zkoušel častečné obnovení systému do tovarního nastavení (napsalo to, že jednotka na které je nainstalovaný systém je zamknutá a že ji mám odemknout a to nevim jak!)
Úplné obnovení systému jsem nezkoušel, protože bych rád nekteré data získal jestě z toho notebooku.
Nelze udělat zaloha z biosu nebo nejak opravit win10 přes příkazový řádek nebo přes bios. Mám tam dva uložné prostory SSD A HDD nelze třeba na hdd hodit linux a nejak se dostat k těm věcem?
děkuji za odpověď

Řešení:

Stiahni si origoš ISO W10 zo stránky MS, vyrob z neho na USB fleške bútovacie médium, zasuň, nabútuj inštalátor W10 do RAM a skús "prešrotovať" svoj OS so zachovaním osobných nastavení a SW. Budú nasledovať tri automatické reštarty, zostaň pripojený k netu.

Robota cca na 45 minút pri "hlemýždím" HW.

Zamknutý bude disk zrejme iba pod Fastboot, rýchly štart, nie šifrovátkom zn.: bitlocker z dielne MS.

Stiahni si origoš ISO W10 zo stránky MS, vyrob z neho na USB fleške bútovacie médium, zasuň, nabútuj inštalátor W10 do RAM a skús "prešrotovať" svoj OS so zachovaním osobných nastavení a SW. Budú nasledovať tri automatické reštarty, zostaň pripojený k netu.

Robota cca na 45 minút pri "hlemýždím" HW.

Zamknutý bude disk zrejme iba pod Fastboot, rýchly štart, nie šifrovátkom zn.: bitlocker z dielne MS.

To nie je všetko po tejto oprave.
Čistič torza a bordelu W10 od číňana, vymakaný SW: Dism++ (lišta hore Options - More seting - Expert mode), zaklikaj všetky štvorčeky okrem "Hard Link merge "slower".
Link: https://www.chuyu.me/en/index.html

Položka "Hard Link merge "slower" nijak nezasiahne do OS, akurát by si si nedokázal poradiť so zložkou Junkctions v koreni C:\, ktorý po sebe zanechá. Jedine reštart do Núdzového režimu a manuálne ju zmazať.
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/fileio/hard-links-and-junctions