Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komponenty do PC

Zdravim. Dostala som od brata komponenty k PC, ale zopar veci este chyba tak by som chcela poprosit o pomoc s vyberom komponentov do 500€.

Veci co mam:
CPU: i3-6100
RAM: HyperX 8 GB KIT DDR4 2133 MHz CL14 Fury Black Series
MB: MSI B150 PC MATE
Zdroj: Seasonic SS-400ET-T3

Takze potrebujem bednu, grafiku, HDD, monitor pokial som na nic nezabudla. Dakujem.

Grafika by šla nejlépe tak RX 570 produkt, ale s tím zdrojem to bude dost nahraně. HDD Je na vás kolik potřebujete místa nejlépe asi nějaké SSD, vůbec bych se nebál jít do něčeho takového produkt. Skříň třeba tuto?: produkt Monitor je taktéž na vás zda chcete FULLHD nebo něco víc. produkt

Podle toho, že chybí grafika jsem usoudil, že PC bude i tak nějak na hraní. Pokud ne tak stačí integrovaná z procesoru.

Z jakého důvodu přesně? To bude se flákat je přesně kolik?
Když pominu, že disk od uživatele MichalF24 má životnost 350 TBW + záruka 5 let o proti 120 TBW u toho BX + zaruka 3 roky a 2 milióny hodin (MTBF) o proti 1.5.
Chipset B150 má dostatečně linek pro uvedený Kingston A2000 který nerozumím proč by se s teoretickou maximální rychlostí někde okolo 2000 MB/s což jsou 2GB/s, proč by se měl na výrobcem uvedeným standartem až 6GB/s (32GB/s pro rozhraní M. 2 sata PCIe) tak nesmírně flákat? V čem je tedy volba BX lepší nebo čím je tak pro tazatele výhodnější?
Pro mne za mne mu tam šoupnete co chcete, jen nerozumím té technické připomínce. Jakou rychlostí mu pojede ten A2000 v porovnaní s tím BX který má maximální teoretickou rychlost někde 0.5GB/s. Myslím že i s jakýmsi 'omezením ' by byl stále minimálně 2x rychlejší.

koukám na to, od kterých chipsetů se dá vlastně plnohodnotně připojit m2 disk. u b150 výrobci využívají jen 2x sata 6gbit sběrnice pro m2.
přitom msi u této desky píše "Supports SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards" - že by jen sata3 rychlost?
větší počet linek mají až desky s chipsety x170 a pak b250...
u amd jsou potřeba až vyšší chipsety než b450.