Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se vypíná po spuštění hry

Dobrý den,

prosím o radu, moje PC zamrzá nebo se vypíná pár minut (přibližně 60-120 sekund) po zapnutí hry (zkoušeno WoW classic, Kingdom Come Deliverance). Při běžném používání, například seriály, filmy, youtube, funguje normálně. Počítač jsem vyčistil, defragmentoval pevný disk a teploty jsou dle HWinfo v normálu. Tento problém navíc dle mého názoru souvisí s dalším problémem, díky kterému PC již bylo v opravně, kde tento problém ale nevyřešili - jedná se o to, že občas po pádu (modrá obrazovka smrti) PC po restartu nechtělo naskočit, pouze se zapnulo na přibližně 3 sekundy - roztočily se větráčky, rozsvítíla grafika a poté se pc opět vyplo, přičemž tato sekvence se opakovala až do odpojení od elektřiny. Zjistil jsem (jakkoliv bizarně to může znít :D), že problém s naskočením lze vyřešit lehkým klepnutím do přední části bočnice. Proto bych tipoval, že se jedná o problém s pevným diskem, ale vzhledem ke skutečnosti, že jsem naprostý lajk píšu sem.

HW specifikace:
CPU: Intel Xeon E3-1231 v3
Grafika: MSI R9 390X Gaming (MS-V201)
Zákl. deska: MSI Z97 PC Mate(MS-7850)
Paměť: 16gb DDR3 SDRAM dual channel
HDD: 7200ot WD 2000GB
Operační systém: Win 10

Za případné odpovědi děkuji

S pozdravem
MN

datový kabel disku cvičně vyměň, tím nic nezkazíš.

ptal jsem se na přesný typ zdroje, ale kašli na to.
ten crystaldiskinfo asi nešel spustit, kašli na to taky.

můžeš ještě zkusit: prohlížeč událostí - protokoly windows - systém / aplikace, jestli tam nejsou neobvyklé chyby.
ale kdo nezvládne přečíst štítek ze zdroje (nebo z faktury eshopu), těžko si poradí s výpisem eventlogu.

jesli není systém přeinstalovaný a zůstaly tam záznamy těch bsod, mohl bys spustit: nirsoft bsod viewer.
zajímavý sloupec je "caused by driver".

až se ti zas pc po pádu nerozběhne, dej na desce cmos reset. (bývá na to jumper, při odpojeném napájení)