Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrofón pre načítavanie audiokníh

Zdravím,

vo voľnom čase sa venujem písaniu a v budúcnosti by som si rád svojpomocne niektoré svoje diela načítal ako audioknihu. Pri tejto príležitosti sa obzerám po vhodnom mikrofóne k PC. Používal by som ho u seba doma v bežnej miestnosti bytu (nie zvukotesnej, ale, samozrejme, pri pokoji v byte) a potrebujem, aby daný mikrofón produkoval podstatne kvalitnejší výstup než môj mobil (rok výroby 2017), inak nemá veľký zmysel. Úprava výstupu v programe (napr. Audacity) je samozrejmosť.

Pomohol by podľa vášho názoru napr. tento: connect-it-youmic-mikrofon-usb-pozlaceny-konektor-usb-cerny.html? A má zmysel z hľadiska kvality záznamu investovať do POP filtra?

Pokud do toho nechceš vrážet nějak extra moc peněz, tak můžu doporučit skladný a přenosný Samson Go Mic. Samsony mám už dlouho a nemůžu si stěžovat. Pokud to myslíš ale nějak vážněji, rozhodně Ti nebude stačit 22€ ;)

Pokud chceš načítat audioknihy a odtlumit co nejvíc okolních ruchů, potřebuješ mikrofon, který bere zblízka - to znamená kardioidní charakteristiku vyššího řádu. Z těch obyčejnějších třeba SHURE BETA 58A