Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook stráca výkon

Dobrý deň,
mám malý problém s ktorým si neviem rady. Mám notebook Lenovo legion Y720 a vždy som si na ňom išiel hry typu: Witcher 3, shadow of war a podobne na high detaily a cez 60fps s tým že niekedy sa ten performance kolísal. Normálne si doma zapojím hdmi kábel do monitora a hrám cez monitor ale nedávno som si rozšíril tieto obrazovky s tým že na noťasi som mal pustený google chrome alebo niekedy ani nič a na monitore hru. odkedy som začal takto rozširovať obrazovky, tak mi notebook stratil radikalne výkon a tie hry ktoré som hrával, napríklad ten witcher 3 mi ide na low grafike na 40 fps, aj keď mám nastavenú primárnu obrazovku už len monitor a nemám ich naďalej rozšírené. Vedeli by ste mi poradiť čím to môže byť? Hry hrávam na monitore na fullscreen 1920x1080.
Ďakujem za každú radu

Zdravím,
stiahol som si MSI afterburner aby som videl clock, teploty a usage procesora s gpu.
Clock toho GPU je okolo 440MHz pri zaťažení čo je naozaj velmi málo, vedeli by ste mi poradiť že ako vrátiť ten clock do normálu? lebo vidím tam dve šípočky na takom "tachometri" kde biela reprezentuje base clock ktorý sa tam podľa šípky pohybuje okolo 1400 - 1500 MHz ale môj clock je na momentálne na 468. Pridal som aj screenshot toho MSI afterburneru.