Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výhružný email

Dobrý den, chtěl bych se na něco zeptat.
Přišel mi výhružný email kde požaduje peníze ? Kč v měně bitcoinech Nevím co mám dělat. Píše že má vše nahrané na nějakém serveru dokumenty a tak. Můžete mi prosím poradit. Napsal že ma moje fotky a nahrané video se mnou a nějaké porno stranky že na jedné polovině ukáže mě a na druhé porno video jak si ho prohlížím a když nezaplatím tak to pošle mým kontaktům na Facebooku a tak. Děkuji za pomoc.

Řešení:

Nic nemá a jen doufá, že se najde pitomec, co ty peníze opravdu pošle. Jen využívá lidskýho strachu. Ten mail dostaly stovky lidí.

loading...

Ale já žádné porno netočím ani jsem nikdy netočil.
Údajně podle emailu sem se měl dívat na porno stránky. A on natočil údajně mě když jsem byl u notebooku, ale nevšiml jsem si nikdy že by svítila dioda u kamery já když zapnu kameru tak svítí dioda, že kamera je zaplá. Vyhrožuje že to pošle kontaktům co mám v e-mailu a na Facebooku.
Jinak nic

Uvažuj, čistě teoreticky.

Buď natočil kamerou tebe nebo nahrál záznam toho, co máš na obrazovce. Dohromady to nejde - ledaže by byl s tebou v místnosti a natáčel tě kamerou u notebooku. Dejme tomu, že se dostal k tvým kontaktům. Co jim pošle? Video tvé hlavy z kamery? Nějaký záznam obrazovky? OK, nějak to spojí dohromady - a co? Klidně vytvořím video, kde bude nějaký komentátor TV ve zprávách s noťasem a v malém okýnku poběží nějaké porno. Klidně budu tvrdit, že to tomu komentátorovi tam právě běželo, uvěříš mi?

Jak psal karel, tohle zkoušejí spameři už několik let, zda někdo pošle nějaké love. A dopis z Nigerie, že ti někdo posílá x mio dolarů, jsi zatím nedostal? ;-)