Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BT sluchátka do litru

Ahoj,
přemýšlím o pořízení bezdrátových sluchátek.
Určeno především do práce na poslech muziky přes BT z noťasu.
Hudba - široký záběr, od klasiky, přes metal po rave a house. Krom dechovky.
Co požaduji:
- konstrukce náhlavní
- aby to nehrálo jak z popelnice pod třema peřinama
- netlačilo na uši
- výdrž alespoň 5 hodin
- mikrofon není podstatný, ale nevadí, pokud bude
- cena do litru, případně jsem ochoten pustit chlup i více, ale jak to tady znám, napíšu litr a budou padat návrhy s cenou o 20% vyšší, napíšu 2 litry a to samý
V požadované ceně jsem toho moc nenašel, většinou nějaký nonamy typu Genius, Evolveo, GoGen. Dá se z toho něco vybrat?

Z těch "značkových" je tam tohle:
https://www.czc.cz/creative-soundblaster-jam/168577/produkt
ovšem sláva Creative je dávno pryč, tak nevím.

Nebo fakt přitlačit a zkusit třeba JBL?
https://www.czc.cz/jbl-tune-500bt-cerna/246218/produkt
Lamax?
https://www.czc.cz/lamax-muse1-cerno-modra/244480/produkt

Do litru se mi líbí tyto:
https://www.czc.cz/jbl-tune-560bt-cerna/263120/produkt

Poradíte někdo něco z vlastní zkušenosti? Vybrat podle obrázku a ceny v eshopu umím taky.

Řešení:

Tak JBL tune 560 jsou doma.
Vcelku lehký, zvuk parádní, basy dostatečný, ale ne přehnaný.
Měl jsem strach z většího přítlaku, ale náušníky jsou dostatečně měkký, takže to netlačí a na uších dobře sedí.
Výdrž ještě nevím, měl jsem je puštěný v souhrnu asi jen 4 hodiny. Nabíjení je na mušli shora, schovaný pod vidličkou náhlavního mostu, takže není možný dobíjet při poslechu, to je trochu mínus, na druhou stranu to omezí zanášení konektoru bordelem.
Jaká bude mechanická výdrž, to nevím, ale IMHO je to hodně individuální, jak se k tomu majitel chová, já si na svoje věci dávám bacha a chovám se k tomu opatrně.
Dosah BT - v porovnání s čínským BT přijímačem za 50 Kč mnohem lepší. Žádný pazvuky při příjmu, nebo nějaký šum navíc.

V souhrnu - jsem spokojen.

Update po delší době:

Malá nevýhoda sluchátek - nemají možnost připojení kabelem, takže jsem si domů na PC objednal BT adaptér. Nic katastrofálního.

Ale chci přidat další hodnocení, zakoupený JBL 560 vs. Koss PortaPro.
Kossy jsou z dlouhodobýho hlediska pohodlnější, ale ve kvalitě zvuku vcelku překvapivě vítězí JBL. Plnější basy plynou i z konstrukce, kdy JBL se přilepí na ucho a uzavřou prostor, ale i oblast od vyšších středů nahoru je u JBL čistější a "čitelnější", zvuk je celkově plnější.
Vcelku mě to překvapilo, na to, jaká jsou PortaPro legenda. IMHO to vcelku potvrzuje názory těch, co strovnávali starší a novější modely PortaPro, s tím, že nový Porty už nehrají tak dobře, jak ty starý.