Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hard Disk Sentinel

Dobrý deň,na nete som objavil platenú verziu programu Hard Disk Sentinel https://www.hdsentinel.com/ aký je váš názor je dobré si nainštalovať tento soft do pc,notebooku a používať ho?Alebo stačí napr.vo Windows 10 home,klasika klik Tento Počítač-klik pravým tlačitkom na napr.Disk C-Vlastnosti-Nástroje-Skontrolovať.Disk mi pracuje,bez problémov,aspoň si myslím.Teploty sú tiež v poriadku,cez Aidu.Viacero užívateľov neodporúča používať apky softy tretích strán.Takže stiahnuť si daný soft a zaplatiť zaň,alebo je to somarina a postačí občas kontrola viď. vyššie.Ďakujem

tam je kontrola souborového systému.
a když to extra zapneš, tak se po restartu udělá i kontrolu povrchu, jako hdtune.

další parametry disku to nekontroluje - většinou není jak - a nezobrazuje.
(přesněji: windows při bootu taky vyčítají smart hodnoty, ale dokud není disk rovnou v havárii, píšou jen krátkou dobu při startu obecné vyprávěnky vlastními slovy, které 99% uživatelů ignoruje)

disk nemá jen magnetické vlastnosti plná/prázdná buňka, ale i mechanické, elektrické, taky je zajímavý počet problémů i jejich váha/důležitost.
proto ten tip na asi nejpřehlednější crystaldiskinfo, co je free.

není třeba to prožívat. pokud se pc nikam nepřenáší, stačí kontrola 1x za půl roku - rok.
já se na to dívám, když mi doba startu nebo zálohování připadá divná.