
Důvěřovat programům uložených na www.sourceforge.net?
Ahoj, dá se důvěřovat programům (open source) uložených na www.sourceforge.net nebo je lepší odtud nic nestahovat? Díky
Ahoj, dá se důvěřovat programům (open source) uložených na www.sourceforge.net nebo je lepší odtud nic nestahovat? Díky
Předmět | Autor | Datum |
---|---|---|
Nikdy jsem tam neměl problém. nový Kyncl 30.09.2019 17:16 |
Kyncl | |
OK, děkuji. nový J.án 30.09.2019 21:48 |
J.án | |
Já také né, teda pokud jde o škodlivost, ale to nemusí vůbec nic znamenat. S funkčností a použitelno… poslední ml1 01.10.2019 14:18 |
ml1 | |
kontrola třeba na virustotal.com
a pak se dívat co to dělá po instalaci, kam všude se co zapíše - vi… nový lední brtník 30.09.2019 20:07 |
lední brtník | |
Asi stejně jako příspěvkům na facebooku nebo třeba tady. Je sice teoretická možnost stáhnout si zdro… nový ml1 01.10.2019 14:16 |
ml1 |
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Nikdy jsem tam neměl problém.
OK, děkuji.
Já také né, teda pokud jde o škodlivost, ale to nemusí vůbec nic znamenat. S funkčností a použitelností je to jiné, ale to už je zase na jinou diskuzi.
kontrola třeba na virustotal.com
a pak se dívat co to dělá po instalaci, kam všude se co zapíše - viz ms autoruns.
dodatečná kontrola na adware/spyware třeba přes adwcleaner.
Asi stejně jako příspěvkům na facebooku nebo třeba tady. Je sice teoretická možnost stáhnout si zdrojáky ty zkontrolovat a zkompilovat si to sám, ale bylo už mnohokrát prokázáno, že lze nějaký ten nekalý úmysl zakopat i do zdrojáku, aniž by si toho kdokoliv všimnul. Navíc se málokdo snaží o to, aby ten zdroják šel zkompilovat i někomu jinému, takže i když máte stejné vývojové prostředí jako autor strávíte tím dost času.
Obecně bych se toho až tolik nebál, ale rozumná míra obezřetnosti je na místě.