Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi vypadává asus x55a-sx115h

reinstalce z továrního, ovladače ofic. pak ruzne aktualizace az na 8.1 protože wifina furt nešla/nejde - internet jde přes kabel, přes wifi jde chvili kdyz se spusti pc treba, a pak to spadne na status omezeno

prohlížeč událostí jsem zatím našel tuto chybu:
Bylo změneno nastavení inzerování směrovače v sítovém adaptéru 3. Aktuální nastavení příznaku M (konfigurace spravovaných adres) je false a nastavení příznaku O (konfigurace jiných stavových uzlů) je false. Akce uživatele: Pokud se tato událost zobrazuje často, pravděpodobně dochází k časté změne v nastavení příznaku M a O ve směrovači v síťi. Obrate se na správce sítě, aby tento problém odstranil.

zkoušel jsem 3 různé wifi sítě, stejný problém všude.

chyba 2
Služba DHCP zjistila shodu v mezipaměti pro identifikátor SSID (Service Set Identifier) hd8 (šestnáctková hodnota identifikátoru SSID: 864683) pro síťovou kartu se síťovou adresou 0xF4B7E2BB0D65.

Služba DHCP obdržela identifikátor SSID (Service Set Identifier) hd8 (šestnáctková hodnota identifikátoru SSID: 864683) pro síťovou kartu se síťovou adresou 0xF4B7E2BB0D65.

Služba DHCP nepropojila adresu pomocí identifikátoru SSID (Service Set Identifier) hd8 (šestnáctková hodnota identifikátoru SSID: 864683) pro síťovou kartu se síťovou adresou 0xF4B7E2BB0D65, protože vypršela platnost zapůjčení.

dík

reinstalce z továrního

tomu snad ani nechcu rozumět. o to víc pochybuju nad dalším:

ovladače ofic.

pro začátek: čeho ovladače, v jakém pořadí.
navíc koukám, že výrobce schovává základní ovladač desky (Win8 - Chipset - Intel INF Update Driver). bez něj se nediv, že síťovka nefunguje, že ji deska neumí ovládat, tu bude největší problém.

potom wifi klasika: nastavit si router napevno, aby se s horším ovladačem síťovky donekonečna nevybavoval na všech možných režimech připojení:
zásadní bude zabezpečení ... wireless security: wpa2 + aes
a kompatibilita signálu ... wireless bandwidth: 20mhz

a nakonec: notebuky mohou mít nějaký nástroj pro přepínání wifi/ethernet, pokud máš obě připojení najednou. jestli se v tom případě nemontuje do funkce sítě.
pokud je zapínání wifi pod funkčními klávesami, je nutný jejich atkacpi (mezi drivery).