Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdělení disku - zpět.

Dobrý den,
vím, že ten nadpis je jak z Bohnic:-), ale potřebuji poradit. Kdysi dávno jsem po instalaci W7, rozdělil C: a vytvořil další disk G:
1. Vím, že to byla blbost a mělo se to rozdělit před instalaci
2. C: je totálně full a chci to tedy zpět sloučit, ale?
Ve správci disků mi to nenabízí zrušení svazku G:, volba je neaktivní a poud ho zmenším, vytvoří se další oddíl, čili C: nerozšířím.
Potřebuji tedy zrušit svazek G: tak, aby se zvětšilo C:
Děkuji za postřehy, léta jsem na Linuxu a toto je pohrobek z bývalého zaměstnání a nechce se mi to přeinstalovávat.
Děkuji

velmi dobrý nástroj.
jen bych nepoužil funkci slučování (merge), u disku s hafo soubory celkem riskantní, zvlášť pokud tazatel nepoužil běžnou kontrolu disku.
ale soubory z druhého oddílu g: odsunout někam na nasku / externí disk, oddíl g: smazat [apply] a disk c: nakonec roztáhnout na volnou oblast. partition wizard si nebude měnit systémový disk měnit pod nohama, ale oznámí že je potřeba restart a oddíl natáhne přes naběhnutím windows.

samozřejmě předpokládám, že c: a g: spolu sousedí, chybí tu screen.