Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení interní mechaniky přes USB

Pro možnost připojit k počítači interní DVD writer (bedna nemá šachtu pro mechaniku) jsem si koupil čínskou (SATA+napájení) redukci na USB3. Když připojím 2,5" disk, tak ho počítač detekuje a čte i zapisuje, a to bez i s externím 12v 2A adapterem. Když připojím interní 5,25" DVD mechaniku bez 12v adapteru, tak mechanika bliká, počítač jí nedetekuje ani nelze otevřít a vložit DVD. Při připojení 12V adapteru k redukci lze otevřít a vložit DVD, ale počítač mechaniku stejně nedetekuje. Při napojení na 5,25" mechaniky na interní kabely sata a napájení je mechanika detekována a funguje. Nenapadá někoho jiný důvod, proč ta redukce větší mechaniku nedetekuje než ten že jsem si měl pořídit jinou bednu? Děkuji

:-) já ten počítač měl původně ve větší bedně se šachtou na DVD a koupil jsem menší bednu bez šachty. Mě teď jde o to, že redukce byla psaná, že jde i pro 3,5 SATA disky, ale ten taky nejde, detekuje to jen 2,5 SATA disk. Čili redukci tedy chybí nějaké výstupní napájení? Vstup má 12V.

tyto redukce pro 2.5" disky fungují, používám je, z ebay pod 100,-
ale už jsem se setkal s tím, že mi s jedním notebookem nejela korektně a pokud disk poznala (ssd s nižší spotřebou než hdd!), poškozovala na něm data.
podezíral jsem čínskou redukci, ale asi šlo o práci čínského hp elitebooku.

dvd je zřídka používané médium - externí usb mechanika mohla tu chybějící plně nahradit a mohla být k dispozici i pro další netbooky/slimbooky/minipc.

pro interní montáž se možná dala použít i slim notebuková mechanika, která je napájená z 5V. ale je dražší a horší montáž, když se s ní nepočítalo.

u klasické interní dvd mechaniky mám stejný dojem, že 12V slouží pro motory: otvírání a otáčení média. těžko říct proč to nefunguje.

Tak se zkusím zeptat trochu jinak: v čem se liší potřeba 3,5" disku od 2,5" disku pro zapojení ze strany počítače (SATA a napájení), tedy ve výsledku co může být chybné na té redukci, že připojí 2,5" disk, ale 3,5" disk datově nevidí. Já měl dojem, že jde jen o "silové" 12V napájení, aby se otevřela šachta pro DVD, nebo rozpohyboval 3,5" disk, ale jde asi ještě o něco dalšího.