Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přenesení z disku C na disk D.

Dobrý den , mám nový ntb, ktarý má SSD disk 128GB a disk data 1TB. No nevěnoval jsem pozornost a všechny aplikace jsem nacpal na ssd disk, ktarý je už z poloviny zaplněn. No a na disku D nic. Jak mohu přenést aplikace z SSD na D data. Díky.

No a na disku D nic.

tam naopak patří vešká tvoje data, ty nemají důvod být na systémovém disku - zbytečně zabírají místo a v zálohách systému nemají co dělat.
jestli si třeba myslíš, že dokumenty nebo filmy na ploše nejsou systémové c:, tak to je zásadní omyl.

všechny aplikace jsem nacpal na ssd disk, ktarý je už z poloviny zaplněn

Ono ti přece nic nebrání, abys při instalaci dalších aplikací navolil instlační cestu na ten disk D:
Případně můžeš přeinstalovat i ty z toho SSD (ale 50% místa na SSD je ještě OK).

instalované aplikace bych nedával na jiný disk.
zvlášť takový systém zálohovat nejde, protože v registrech budou odkazy na další disk, ta aplikace naopak přidává své součásti na systémový disk - kromě bezcenných her bych nechal všechny programy na c:

ale zkontrolovat velikost dat v profilu uživatele, co tam schovává.

těch 50% zatím stačí a do vánoc se ssd jistě zvětší - pak bude stačit ho jen naklonovat na nový 250gb.

Instalací dalších aplikací (a hra je taky aplikace) na jiný disk ušetří místo na C: (samozřejmě, že i nějaké množství dat se při tom zapisuje na C:, ale je to nevýznamné množství). Při pravidelném zálohování systémového SSD přece nevadí, že odkazuje na další disk. Při případné obnově to přece ničemu nevadí.

Vhodná je i změna "Proměnného prostředí" i umístění např. TEMP a Dokumentů na jiný disk.

neušetří nic, když má 50% volno, naopak se roztáhne kam nemá.
vůbec nejde o nevýznamné místo knihoven na c:, ale o nekorektní umístění: mít odstěhovaný program na d:\programy a zároveň knihovnami toho programu zahnojit c: (system32, common files a odkazy v registrech) je zrůdnost.
toto jde obětovat jen v případě podřadných her, u kterých je mi jedno, jestli se obnoví korektně, protože stejně půjdou pryč. jen takové bezcenné hry mohou jít na d:
ale ne normální aplikace, které chci neustále funkčně používat, ty musí být povinně na c:

protože chápu, že pro někoho i hra je aplikace (a může zabírat třeba gigabajty, co já vím), tak viz výš: nejpoužívanější hry instalovat klasicky na c:
a když má příliš malý ssd (píše 120gb), pořídí 2x větší, použitelné 250gb začínají na 1100,-

samozřejmě je možný i jiný, méně logický a méně ostražitý přístup:
když někdo v životě nic nezálohoval a neobnovoval a ani to nemá v plánu, může si veškerá data rozházet po počítači jak chce.
je už zvyklý, že jakákoliv havárie pro něj znamená kompetní ztrátu nainstalovaných programů i jeho vlastních dat a ani netuší, že to jde dělat jinak a líp.
mám já snad právo něco takového převychovávat nebo mu radit? a hlavně: myslíš, že se mi po 25 letech chce?