Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení počátače

Ahoj,

vlastním tuto sestavu, kde chci vyměnit procesor(desku,ramky):
Zalman Z1
Fx 6300 na něm SilentiumPC Spartan PRO HE924
MSI GTX 1060
zdroj produkt

Sestava s novým procesorem bude hlavně na hraní nejnovějších Total War her, které mají být na procesor náročnější. Proto mě jde trochu víc o výkon, než cena/výkon.

Mé návrhy:
AMD: seznam // to stejné s R 5 2600X, byla by Xková verze znát na výkonu? Podle testů mně přišlo, že je rozdíl jen v řádu procent.
Intel: zde mě napad I5 9400f, ale odrazují mě vysoké ceny základních desek, a dle testů jsem viděl jen o trochu větší výkon než ryzen 5 2600

Cenový limit je do 9 000 korun.

Co vy na to? Bude stačit starý zdroj, chladič procesoru?

Zdravím,

Vzal bych tu sestavu s Ryzenem 2600.

U zdroje záleží na stavu,
pokud doposud stačil, tak by snad zatím mohl zůstat.
Ten nový procesor má nižší spotřebu než FX 6300.
Zdroj bych určitě řešil s nákupem nové výkonnější grafiky.

Za verzi s 2600X zřejmě nemá smysl připlácet,
výkon je vyšší jen nepatrně, spotřeba je výrazně vyšší.