Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lazarus - ImageList

Zdravim.
Nějak neúspěšně bojují s touto komponentou.
Mám PNG 45 x 45 bodu.
Když zadam cestu do image komponenty, tak je to ok.
Když však vložim obrazek do komponenty ImageList.
ImageList1.GetBitmap ( 0 , Image2.Picture . Bitmap );
Už jsem snad vyzkoušel vše co v komonentě ImageList je.
Vysledek v přiloze

Jak se zbavim defaul rozlišení 16x16
Když dam přidat rozlišení tak mam 16x16 a 45x45, jak na to, aby bylo použito to 45x45?

Do ImageList se obrázky vkládají ve všech nastavených rozlišení. Můžeš mít v jednou ImageListu několik rozlišení, defaultní 16x16 nelze odstranit. Když obrázek ukládáš do třeba BitButton, tak se vybere to rozlišení, které uvedeš ve vlastnosti ImageWidth BitButtonu. Platí jen pro Lazarus, v Delphi tolik možností není.

PS: Jestli obrázek vkládáš jen do ovládacího prvku, je lépe to nacpat rovnou do vlastnosti Glyph. ImageList má největší význam, když cpeš stejné obrázky do více objektů, například do Menu, PopUpMenu, ToolBaru, BitButtoniu a mnoho dalších. Pak je nejvhodnější používat akce s přiřazeným obrázkem z ImageListu do objektu prdnout akci.

Tak ono se to default 16x16 da změnit, jak psal pan Fiala.
Tak si nastavim třeby 25 a vložim do ImageList obrazek 25x25.
Ale jak tam přidat dalši, třeba těch 45x45, na to jsem nepřišel.
Je tam tlačitko přidat rozlišeni.
Pak mam u všeho 25 a 45.
Ale komponenta image vždy ma to první 25x25.
Jak ji vysvětlim, že bych potřeboval to druhe, jsem take nepřišel.