Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTB - je problémom grafická karta a dá sa riešiť?

Zdravím,

mám notebook Sony Vaio VPC1Z1E, graf. kartu NVIDIA GeForce 410M, Windows 10. NTB má 7,5 roka, používaný intenzívne, z toho 5 rokov veľmi intenzívne. Údržba od prachu a prepastovanie naposledy pred 1,5 rokom (jar '17). Dnes ráno sa pri štarte namiesto loga VAIO zobrazili divné pásy v rôznych odtieňoch šedej, potom išiel v poriadku. Cez deň ho bolo potrebné reštartovať (aktualizácia antivíru na novšiu verziu), po reštarte sa najprv zdalo, že nabieha v poriadku, ale namiesto obrazovky prihlásenia sa objavila čierna obrazovka s jedným bielym pásikom uprostred, musel som ho natvrdo vypnúť. Pri prvom pokuse o ďalšie spustenie sa situácia opakovala, až pri druhom nabehol normálne. Za chodu funguje bez problémov.

Domnievam sa, že problém spôsobuje grafická karta. Ovládač grafiky mám podľa Správcu zariadení najnovší. Je to podľa vás grafika, ide o ojedinelý problém alebo sa bude opakovať a dá sa s tým niečo robiť okrem postupného lúčenia sa s notebookom?

Processor Name: Intel® Atom Processor N470
Number of Cores: 1
Memory Type: DDR2 SDRAM
Max. Supported Memory (GB): 1
Memory Size (GB): 1

bez milosti vyhodit.

na takový i z tehdejší doby podvyživený hw cpeš windows(10) s antivirem? jak to ten mrzák má utáhnout?
vždyť to má nedostatečný výkon i pro windows xp.
výrobce na to cpal ošizenou verzi w7 starter. je to málo platné, když od té doby jsou x-krát náročnější webové stránky a ten krám to nedá.

pokud jsi s finančním výdajem nepočítal, kup si repas.