Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PURE JS - Jak vložit do pole html/JS kód?

Ahoj, poraďte prosím někdo jak mám vložit v JS do pole třeba tento smíšený kód.

<div id="test"><button type="button"
onclick="document.getElementById('demo').innerHTML = Date()">
Click me to display Date and Time.</button>
<p id="demo"></p></div>

Kód načtu pomocí

var kod = document.querySelector( 'divl#test') ;

ale nevím, jak ho uložit do pole tak, abych ho stejně mohl zase vypsat do html.
Poradíte prosím? Děkuji.

Tak jinak, mám v JS pole, které bych potřeboval nějak uložit do html a někdy jindy zase po spuštění stránky vytvořit JS pole a naplnit ho z toho html.
Html včetně změn lze uložit, ale obsah vars či arrays se uložit pokud vím nedají.

No stále neviem jak to tazatel myslel, ale ak to má byť ako objekt v prehliadači, tak čo localstorage, ak to nemusí byť súbor, ja neviem pod pojmom uložiť čo myslí, či súbor, či localstorage (trvalá pamäť v prehliadači), či nejaký objekt v JS, či do DOM to vypísať? A když bude potrebovať, znova to z tade načíta, a vloží späť do "HTML" (teda DOM), ne? Ja ale nechápem teraz ani tebe ani tazatele.

Trebars:

var mojepremenne = {
       //
}

var myJSON = "text/json;charset=utf-8," + encodeURIComponent(JSON.stringify(mojepremenne));
var el = '<a href="data:' + myJSON + ' " download="mojepremenne.json">stiahni JSON</a>'
document.getElementById('stiahnutJSON').innerHTML += el;

p.s. nepísal som to v IDE ani neskúšal, takže možno sú v tom chyby, ale princíp je jasný. Je to podľa https://jsfiddle.net/cowboy/hHZa9/ prepísané z jQuery do PURE JS