Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s bootováním systému

zdravím, potřeboval bych radu, včera jsem vypl PC dnes ráno když jsem jej zapl, mi vyskočila hláška "reboot and select proper Boot device" tak jsem si říkal, že se asi přenastavilo v biosu bootovací zařízení, ale bohužel nejde ani myš s klávesnicí, když po 10 restartech se klávesnice chytla, podíval jsem se na boot prioritu a bylo vybráno správné SSD se systémem, tak jsem zkusil SSD připojit na jiný kabel, PC naskočil do systému, ale po restarování či vypnutí znovu ta samá hláška a systém nenaběhl, je možné, že je něco s SSD? Zkoušel jsem i pomocí instalačky opravit spouštění, pomohlo stejně jako přehození kabelu, ale zase po vypnutí nebo restartu systém nenaskočil.

podívám se na to, ale v biosu jsem nic neměnil, takže by tam mělo být vše nastavené
+ jsem nechal jako boot priority instalační flash disk, a také ho to nenabootovalo. Takže nejspíše i chyba základní desky, ale radši se nejdříve poradím, než koupím novou desku.