Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavím PC

Zdarec,
rád bych si sestavil new pc. Vše bych rád bral přes Alza.sk kde beru vše a jsem vždy spokojen a dokáží hrát malinko i ceny u nich. Potřeboval bych poradit ohledně věcí zda by to mohlo sedět anebo případně co je potřeba vyměnit/ nahradit. Pomohl by někdo? Díky za inf :) JKB

Pokud chces neco horsiho nez i7-9700, tak je mnohem rozumejsi vzit AMDcko.

Doporucil bych ti RyZen 3600, cenove jen mirne drazsi nez i5-9400F, ale vykonove uplne nekde jinde.

Desku nejakou B450 s updatem BIOSu od MSI nebo Gigabytu.

A grafiku sice RTX2070S perfektni volba, ale ne superhlucnou Ventus.

Zdroj 550-650W, vic je zbytecne.

- QLC SSD nebrat
- s 9400F ti ta paměť poběží maximálně na 2666MHz
- Z390 deska je k tomuto CPU zbytečný přepych

- Osobně bych to postavil na AMD. Od INTELa má dnes smysl asi jen i9-9900K, pokud je potřeba co nejvyšší jednovláknový výkon.