Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správa sítě

Dobrý den,

jsem vyučený správce sítě, každopádně od školy jsem se toho ani nedotkl. A proto bych měl otázku:

Měl by tu nějaký správce sítě nějaká skripta, popřípadě rady, jak se do toho dostat? Jsem schopný si vytvořit virtuální server (Debian) na PC a cvičit a cvičit, ale chtělo by to nějaké informace, abych se do toho dostal co nejdříve. Mnohokrát děkuji za každou radu a pomoc.

A co si vojin Kefalin predstavuje pod spravou siete?
Imho nacvicit sa nic neda, spravca siete riesi problemy z praxe a tie si doma nenasimilujes.
Dam ti zopar problemov za posledne dva tyzdne co som napriklad riesil.
1. Prienik cudzieho dhcp do siete zo siete ISP
2. Staznost uzivatelov na neoodosielanie mailov
3. Staznost uzivatelov na vracajuce sa mialy
4. Staznost uzivatelov na pomale kopirovanie z NASu
5. Staznost uzivatela ne nemoznost pripojit sa na vpn z domu
6. Blbnutie wifi siete vratene centralneho managmentu (nefukcny net, nepridelenie IP a pod) zalozenej na UBNT Unifi
7. Vyprsany cerirtifikat na webe
8. To iste na imap servri
9. Zamrzanie Outlooku pri nacitani konta
10. Zamrzanie Roundcube pri nacitani konta

Co z toho vies vyriesit pan spravca?

Dobře, tak ještě jednou a jinak :-) ...

vyučil jsem se obor operační systémy a správa sítě ... OD ŠKOLY JSEM SE TOHO ANI NEDOTKNUL, je to šest let a místo toho aby tu bylo řešené co jsem nebo nejsem bych se rád dozvěděl co s tím dělat a jak se do toho dostat, jak to pořešit abych věděl, jak řešit problémy, které byly zmíněny výše :-) díky

No presne to mrznutie pri štarte, resp prvom štarte, stretol som sa s tým. Je to presne moment keď preberá nastavenia exchange servera, a na niečo tam čaká.. nakoniec sa ale pohne ďalej. Je to niečo čo kedysi fungovalo, a potom to niekto zmrvil. Možno blbo nastavené autodiscovery na exchange.

Ano, proste defka pro vsechno. Od user supportu pres dosypavani toneru a dolivani inkoustu, spravu uzivatelskych identit az po tahani kabelaze...

Delal jsem a uz nikdy vice. Radeji se specializovat.

Btw, 450 zarizeni a 100 uzivatelu je prd, to je mala firma. Ale chapu ze nechcou platit lidi navic.

Nekecaj prosim ta. Firmy sa delia vo vseobecnosti na male, stredne a velke.
Kriteria na delenia mozu byt rozne, jedno z nich je napriklad obrat.
Neviem, co mas vystudovane ty, ja manazment, ale toto je ucivo mozno zo strednej skoly ak ste mali ekonomiu.
Btw aj z pohladu poctu zamestnancov je firma od 50 do 249 zamestnancov povazovana za stredny podnik.
Obrat medzi 10 az 50mil eur sa berie tiez ako stredny podnik.
Nejake otazky?

Ak si sa tomu nevenoval sám a vyštudoval len aby si mal papier, tak moc šancí nemáš. Zadarmo ti nikdo skúsenosti dávať nebude. Ak nič nevieš, tak ťa ani nezamestná. Ja som "brigádoval" zadarmo aby sa na mňa aspoň čo to nalepilo. To už ale dnes nehrozí.

Materiálů je všude spousta, at už články na samuraji, blogy a návody na abíčku, na rootu apod, vždy je ale dobré vědět co hledáš. Obecné pročítaní všeho možného tě spíše otráví, než někam posune.

Člověk prioritně musí chtít se něco naučit a nenechat se odradit neúspěchy. Vybuduj si kvalitní domácí síť, wifi s access listem, zálohovací domácí úložiště, multimediální server, domácí cloud, atd. Prioritou je chtít a být hloubavý.