Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi routery paralerně?

Zdravím,

měl jsem funkční síť, kde jsem měl cestu anténa - wifi router - switch

Nyní potřebuji pokrýt trochu více prostoru, tak jsem pořídil wifi router a spojil to takto (viz obrázek). Funguje logicky jen jeden router, protože mám jen jednu adresu.

Budu muset natáhnout do levého routeru ještě jeden kabel, aby to šlo "sériově"? Tzn. od antény do WAN a poté v druhém do LAN, nebo je možné to udělat s takovýmto zapojení a je to jen o nějakém nastavení?

Děkuji za rady

Nyní fungující síť má DHCP zapnuté a signál z antény jde do zdířky WAN. Předpokládám tedy, že router síti přiřazuje adresu. Vypadá takto

[1.jpg]

Když jsem to udělal takto a router 2 zapojil do LAN, vypnul DHCP a nastavil režim AP, tak funguje jen cesta s routerem 1

[2.png]

To ano, pokud bych router 2 připojil do routeru 1, tak věřím že to půjde, ale já už mám kabely natahaný, takže tam už se nedostanu.
router 1 je zhruba 20m od antény a vede k němu jen jeden kabel. A na druhou stranu je 20m router 2.

Nyní mohu koupit ještě 20m kabelu, abych šel anténa - WAN router 2 - LAN router 1 seriově, ale myslel jsem jestli to nejde jen nějak v nastavení jen přehodit

Ak tá anténa (tá krabička v nej) funguje súčasne ako router, tak by sa to dalo zapojiť tak, že k nej dáš switch a odtiaľ by si ťahal oba wifi routre. Ak by to nevedela a chcel by si ušetriť 20 kábla, tak namiesto switchu tam dáš tretí router (bez wifi) a odtiaľ môžeš ťahať 2x 20 metrov k wifi routrom.

Všetko je to o správnom nastavení IP adries... Pokiaľ je "antena" na začiatku ako prvé zariadenie a prideľuje ostatným zariadeniam IP adresy (DHCP), ostatné "wifi routre" stačí nastaviť na AP a využiť len ich LAN porty...
Ak všetky zariadenia v Tvojej sieti budú mať IP adresy z rovnakého rozsahu (subnet), všetko bude fungovať.

Prioritou jest, odkud ti jde do sítě internet? Jsi schopen nám říci, které zařízení je k němu bezprostředně připojené? To jest to, bez kterého ti internet nepujde vůbec, pokud ho odpojíš/vypneš. Fotky popř. alespon udaje značka/model by nebyly?

V tom případě bude muset být vždy za antenou tveho poskytovatele nějaký router, at už s wifi nebo bez. Ten switch tam pro tvé potřeby (alespoň dle obrázku) bude v tuto chvíli zbytečný, protože ten router zastane i jeho funkci.

Za ten centrální router ho nicméně připojit můžeš, případně si dokup druhé AP, abys měl dvě wifi paralelně (viz příloha). Nezapojuj je ale do WAN portu ale do jednoho z těch LAN. Ono by to sice fungovat mohlo, ale také by sis mohl přinést problémy s konflikty adres, další zbytečné podsíťování a NATování, o což nestojíž. WAN port zapoj do routeru za antenou, vše ostatní vždy do LAN portu.