Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z optiky 2 LNA

Do domu se dvěma domácnosti jsme připojeni jedním optickým kabelem. Z toho jde kabel do Wifi routeru - jedna síť. Z tohoto routeru jde kabel do dalšího wifi routeru - další domácnost/další síť. Problém je, že když dojde k výpadku na té druhé síti v řadě, tak nevím, jestli je chyba na prvním, nebo druhém routeru a nevím, který zresetovat, nebo případně i vyměnit (druhý - můj, jsem teď měnil, problémy se ale v menší míře vyskytují pořád a nechci jen tak utrácet za druhý).
Nejradši bych udělal 2 samostatné sítě, které na sobě nebudou závislé. Samozřejmě je možnost před routery vložit switch, ale je to další zařízení. Není nějaký převodník z optiky na LAN, který by to rozděloval rovnou na 2 samostatné LAN?
Jsem naprostý laik, vím jen, že lan končí nějakou napájenou "krabičkou", takže jde tato vyměnit za nějakou jinou, ze které bych táhl 2 samostatné LAN kabely do 2 samostatných routerů?

Samozřejmě je možnost před routery vložit switch

To není tak samozřejmé.

jsme připojeni jedním optickým kabelem. Z toho jde kabel do Wifi routeru

Takže je tam nějaký převodník nebo další router s optickým vstupem? Foto nebo typové označení by nebylo?

takže ať je to přesnější
- první je https://i.postimg.cc/J7THCnj4/IMG-20191009-131...
- následuje router TP-link TL-WR841N
- pak můj cca 2 měsíce starý router TP-link Archer C6
rychlost 58/92 MB/s
ještě mě napadlo, že důvod může být mnohem jednodušší. I přes restarty postupně od prvního po poslední zařízení mi 2 router hlásil odpojený kabel (stejně to stejné mobil připojený na wifi z toho routeru). Zkusil jsem kabel připojit přímo do PC a vše OK. vrátil do routeru a zase chyba. Zkusil jsem trochu změnit polohu routeru a zahýbat kabelem a zatím funguju. Doufám, že je to kabel, nechce se mi věřit, že mě odešel router na vstupu za 2 měsíce.